Sur'daki operasyonlara onlar da destek veriyor

Sur'daki operasyonlara onlar da destek veriyor

51 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, PKK'ya yönelik yapılan operasyonlara kadın askerler de katıldı.

Operasyonların devam ettiği ve güvenlik güçleri ile teröristler arasında zaman zaman sıcak çatışmaların yaşandığı Surilçsinde, tuzaklanan el yapımı patlayıcıların infilak etmesi yüzünden harabeye dönüştü. İlçede, delik deşik olmayan bina kalmadı.

OPERASYONA KADIN ASKERLER DE DESTEK VERİYOR

Çok sayıda asker, polis ve korucunun görev yaptığı ilçede, kadın askerler de operasyonlara destek veriyor. İlçede, tuzaklı patlayıcılardan temizlenen hendekler de birer birer kapatılıyor.

 

 

SUR'DAKİ OPERASYONLARDA TOPLAMDA 100 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Diyarbakır’ın merkez 4 ilçesinden biri olan Sur’da, teröristlerin kazdığı hendek ve kurdukları barikat ile tuzakladıkları patlayıcı yüzünden 2 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Yasağın başladığı tarihten bu yana operasyonların sürdüğü ve yaşanan şiddetli çatışmalarda, 17 güvenlik görevlisi şehit oldu, 125 güvenlik görevlisi yaralandı. Operasyonda 100 teröristin öldürüldü, 6 terörist yaralı olarak ele geçirildi.