Terör mağduru yaşlı çifte polisten yardım eli

Terör mağduru yaşlı çifte polisten yardım eli

Şırnak İdil'de, terör olayları yüzünden evlerinde mahsur kalan yaşlı çifte polis yardım etti.

Şırnak İdil'de terörist faaliyetleri önlemek için ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyon devam ediyor.

Terör saldırılarından duydukları endişe ile binlerce vatandaşın terk ettiği ilçede kalan az sayıda vatandaşın da mağdur olmaması için hem sağlık hizmetleri hem de tahliyeleri konusundaki talepleri güvenlik güçlerince yürütülen çalışmalarla karşılanıyor.

Bu kapsamda, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmaların yaşandığı Turgut Özal Mahallesi'nde yaşayan yaşlı bir çifte de güvenlik güçleri tarafından yardım eli uzatıldı.

ZIRHLI AMBULANSLA GİTTİLER

Adile Naşit Bulvarı'nda oturan çiftin 155 Polis İmdat Hattını arayarak yardım istemesi üzerine güvenlik güçleri harekete geçti. Yaşlı çiftin sağlık sorunlarının olabileceği düşüncesiyle zırhlı bir ambulans da hazırlandı.

"Kobra" adı verilen zırhlı aracın koruduğu zırhlı ambulans Adile Naşit Bulvarına gitti.

Bölgenin güvenliği sağlandıktan sonra 67 yaşındaki H.B. ve eşiyle telefonla görüşüldü. Evlerinden çıkan yaşlı çift, polis ekipleri tarafından karşılandı. Yaşlı çiftin yanlarına aldıkları malzemeleri taşımalarına yardım eden polisler, çifte sağlık durumunu sordu.

Genel sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak eşinin biraz rahatsızlığı bulunduğunu ifade eden H.B, güvenlik güçlerine ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

"Allah sizden razı olsun"

Evlerini yeni aldıkları için önceleri terk etmek istemediklerini dile getiren H.B, daha sonra çatışmalar nedeniyle evlerinden çıkmak için güvenlik güçlerinden yardım istediklerini söyledi.

H.B, telefonla ulaştıkları polislerin hemen evlerine geldiğini anlatarak, kendilerine yardım eden polislere, "Allah sizden razı olsun" dedi.

Çift daha sonra zırhlı ambulansa alınarak, güvenlik güçlerinin kontrolünde İdil Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Çiftin, buradaki kontrollerinin ardından çatışmaların olmadığı bir mahalledeki akrabalarının evine götürüleceği belirtildi.