"Terörizme taşeronluk yapmayı görev biliyorlar!"

"Terörizme taşeronluk yapmayı görev biliyorlar!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Dünya Turizm Formun'un kapanışında açıklamalarda bulundu.

Antalya'da botanik bir bahçe kuruldu. 915 yıllık bir zeytin ağacını görebileceksiniz. Biz onu bir başka yerden aldık ve taşıdık.

Bu Botanik fuarı bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bizim en büyük destekçilerimiz turizmcilerimiz oldu.

Güney Amerika'daydım.... Bana şunu diyorlar "Siz turizmde 1 numarasınız"

Turizm konusunda sürekli etkileşim içinde olmalı işbirliği yapmalı ve gerekirse yurtdışında yatırımlar gerçekleştirmeliyizÜlkemizin içinde de yer aldığı coğrafya 100 yıl olacak hadiselerden geçiyor. Sancılı bir dönemden geçiyor. Suriye, Irak ve Yunanistan büyük sorunlarla boğuşuyor.

Dünyada ne yazık ki yabancı düşmanlığının arttığını görüyoruz.

Kriz bölgelerinde yaşanan sıkıntılar Türkiye başta olmak üzere Avrupa ve tüm dünyayı da etkiliyor.

Türkiye'nin 5 yıldır büyük bir metanetle uyguladığı mülteci krizi Avrupa'ya sıçrayınca hemen panik oldular.

Mülteci krizi Avrupa’ya ulaştığında bir anda paniğe kapıldılar. 

Bazı Avrupa ülkeler terör örgütlerinin söylemlerine göre kendilerine yer açıyorlar.

Biz 35 yıldır pkk ile mücadele ediyoruz. Ellerine bebek kanı bulaşmış katiller yıllarca Avrupa ülkelerinde rahat rahat geziyorlar.

Türkiye'nin en güçlü işadamlarından birinin katili 20 yıl gizlenebiliyor.

20 yılın sonunda fail yakalandı. Türkiye'nin haklı payını gösterdi.Örgütün yakalanan silahlarına bakıyoruz. Tüm batı ülkelerinin silahları var.Ülkemizde yapılan operasyonlarda yakalanan silahlar batının ürettiği silahlar.YPG'nin faşist tavırlarını görmezden gelip bunlara silah veriyorlar. Bunlar Kürt kardeşlerimizin başına beladır. Örgütün tabanı bölgede yaşayan halkın yüzde 10'u bile değildir.

Suriye'de Kürtlere pasaport bile verilmiyordu. 

Olaylar patlayınca bu şahıslara kimlik verildi.Bizim PYD'ye karşı duruşumuz bölgedeki Kürt kardeşlerimizin de duruşudur.Biz hiçbir örgütün karşısında ayrımcılık yapmadık Batı gibi.Terör örgütü ateşi belli bir sınırda kalmayacak başka yerleri de yakacak.

Türkiye kendinden emin bir şekilde yoluna devam etmektedir. İlk kez bizim zamanımızda 'Bacasız Sanayi' teriminin hakkını vermiştir.

Bu THY'nin bir başarısıdır. Göreve geldiğimizde 26 havalimanı vardı,  şimdi buna 55 tane daha eklendi. Buınlar geçmişte var mıydı? Modern dünya bu ...

Yol medeniyettir, su medeniyettir, eğer yolunuz yoksa medeni değilsindir. Giyimle kuşamla medeni olunmaz. Biz İstanbul'a su getirdik. İstanbul'un 2056'ya kadar su sıkıntısı yok. Bunu tüm Türkiye'ye yaydık. Su sıkıntısını, hava kirliliğini hallettik.

Yeşili biz yaygınlaştırdık. Türkiye genelinde dikilen fidan ve ağaç sayısı 3 milyarı buldu. 

Türkiye sokaklara kazılan hendeklerle, yakılan camilerle, manevi mirasına yapılan saldırılarla gündeme gelmemelidir. 

Daha düne kadar Cizre cıvıl cıvıl bir ildi. Biz partimizi kurarken ordaki kanaat önderlerine sorduğum zaman bana ne demişlerdi biliyor musunuz? Olağanüstü hali kaldırın, biz de 1 ay içinde olağan üstü hali kaldırdık, fakat onlar sözlerinde duramadılar. 

Sabırla inşa ettiğimiz huzur iklimini bozan terör örgütünün tanıtmakta zorlanıyoruz.

Sağduyulu halkımız terör örgütünün oyununa gelmedi. O bölgede yaşayanlar kaçmadı operasyonların başarısı için yer değştirdi. Onlar için yapılan yeni yerleşim yerlerine geçeceklerdir.

Baskıcı ve faşist anlayış Kürt kardeşlerim tarafından çukura gömülmüştür.

Pariste terör eylemine gösterdiği tepkiyi kendi ülkesindekine göstermeyen bir basın örgütü var.  Terörizme taşeronluk yapmayı, kapıkulluk yapmayı kendilerine görev biliyorlar.