Terörle Mücadele’ye SORUŞTURMA darbesi!

Terörle Mücadele’ye SORUŞTURMA darbesi!

Doğu ve Güneydoğu’da terörle mücadelede görev alan subayların soruşturma kıskacına alındığı ortaya çıktı. AVAZTÜRK’ün ulaştığı bilgilere göre şu ana kadar 50’ye yakın subaya, “adi yaralama, işkence ve görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla soruşturma açıl

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, terörün kökü kazınana kadar terörle etkili mücadelenin devam edeceği mesajlarıyla, örgütün kırsaldaki ve şehirlerdeki hücrelerine şok baskınlar düzenleyen güvenlik güçleri, haklarında başlatılan soruşturmalarla şok yaşıyor.

Bölgeden edinilen bilgilere göre şu ana kadar 43 subay hakkında “adi yaralama, işkence ve görevi kötüye kullanma” suçlamalarıyla soruşturma başlatılmış. Bu soruşturmaların tamamından da subaylara mahkeme celbi gitmiş.

Bu arada güvenlik güçleriyle ilgili başlatılan soruşturma ve davaların büyük bölümünün HDP’liler ve diğer PKK uzantısı partilerin suç duyuruları ve Fetullahçı Terör Örgütü yanlısı yargı mensuplarının çabalarıyla açıldığı öğrenildi.

AVAZTÜRK’ün ortaya çıkardığı soruşturma ve dava şokuna maruz kalan güvenlik kuvvetleri mensuplarının, Cumhurbaşkanının bizzat takip ettiği etkili mücadele konusunda ikileme düştüğü ve özellikle şehir merkezlerindeki terör eylemlerine müdahalede akamet yaşandığı iddia edildi.

AVAZTÜRK’e konuşan bir subay, bölge illerinden birinde görevli Garnizon komutanının özellikle Özel Kuvvetler mensuplarını tek tek çağırarak yasal düzenlemede yer alan “vur emrine” rağmen silah kullanmamaları konusunda uyardığı ve gerekçe olarak da “ortalığın karışık olduğunu” gösterdiği öğrenildi.

AVAZTÜRK / ÖZEL HABER