1. YAZARLAR

  2. ORHAN SARIKAYA

  3. TRUMP PAPAZI BULDU
ORHAN SARIKAYA

ORHAN SARIKAYA

Yazarın Tüm Yazıları >

TRUMP PAPAZI BULDU

A+A-

Bizde her duruma göre söz vardır, ama bu defa ABD Başkanı Trump gerçekten Papazı buldu. Trump 6 Kasım 2018’de yapılacak olan kongre seçimleri öncesi kendisinin ve partisinin popülaritesini artırmak için kendine göre yeni bir düşman seçti ve o yeni düşman da Türkiye oldu.

Peki, Nedir papazı bulmak? Beklemediği kötü bir sonuçla karşılaşmak, belasını bulmak...

Zira, Türkiye ile diğer sözde atışma yaptığı Kuzey Kore yada İran, Suudi Arabistan gibi ülkelerle didişip onları dize getirdiği yada görüntüde diz çöktürdüğü gibi Türkiye'ye de aynı şekilde diz çöktüreceğini sanması en büyük yanılgısı.

Neden diyenlere hemen hatırlatmalara başlayalım!

-MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın tutuklanmak istemesi

-Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tutuklanmak istemesi

-Gezi olayları

-17/25 Aralık Darbe girişim

-Yurt içinde PKK Terör örgütünün ses getirecek bombalı saldırıları

-Rezza Zarrab olayı

-Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atila'nın tutuklanması

-15 Temmuz Darbe girişimi

Bunlardan hiçbirisi Türkiye'yi yolundan ayırmadı, ve şimdi de Ekonomik Darbe girişimi.

Her başlık aslında başlı başına bir konu. Kimisini FETÖ, kimisini PKK Terör örgütleri ile yada başka guruplarla ve olaylarla bağdaştırabilirsiniz. Ama temeline baktığınızda ise hepsinin altında ABD organizasyonu olduğunu görürsünüz.

Peki neden sürekli bu tür saldırılara maruz kaldık yada kalıyoruz?

Bunun çeşitli nedenleri vardır ama ana başlıklar olarak baktığınızda Ya ülkenizde Petrol ve Doğalgaz vardır yada GELİŞMİŞ! ülkelerin üretmiş olduğu bir takım ileri seviye teknolojik ürünleri üretiyor ve ihraç ediyor hale gelmişsinizdir. Bu ilk ve en önemli nedenlerdir. Bir diğer önemli nedenler ise o ‘GELİŞMiŞ’ ülkelerin sözünden çıkmaya başlamışsınızdır. Artık ABİ SÖZÜ DİNLEMİYORSUNUZDUR…

ABD, Türkiye'den neleri istemiyor bunları da kalem kalem sıralarsak;

-Atak helikopteri, IHA ve SİHA'lar başta olmak üzere Askeri hamlelerimiz

-Yerli Askeri uçak yapmamız

-Askeri Gemilerimizi kendimizin yapmasıyla birlikte bu gemileri ihraç anlaşmalarımız

-Yerli Askeri Uçak gemisi projemiz

-Yerli ve Milli Füze çalışmalarımız

-Rus S-400 Füze Anlaşması

-Kirpi, Kobra gibi zırhlı araçlarımızı imal ve ihraç etmemiz

-Yerli Tank çalışmalarımız

-3. Havalimanının faaliyete geçmesi

-Kanal İstanbul Projesi

-Yeni İpek yolu Anlaşması ve bu projenin faaliyete geçmesi

-Türk Akımı doğalgaz boru hattı (Rusya'dan gelen)

-TANAP üzerinden Türkiye'ye akacak olan Azerbaycan gazı projesi

-İran'dan alınan Doğalgaz ve Petrol (2026 yılına kadar anlaşmamız var.)

-Akdeniz'de ve Kıbrıs açıklarında Doğalgaz ve Petrol arama faaliyetlerimiz

-Rusya ile yapılan Nükleer Enerji santrali (Akkuyu)

-Fırat Kalkanı Harekatı

-Zeytin Dalı yani Afrin Harekatı

-PYD/YPG/SDG gibi adlarla adlandırılan Suriye'de ki PKK'yı terör örgütü ilan etmemiz

-Kurulmak istenen Kürdistan devletine engel olmamız

-KKTC konusunda asla taviz vermemiz

-Katar'a egemenliği noktasında her platformda sahip çıkmamız

-Filistin ve Gazze konusunda ki tavrımız

-İsrail Devleti ile sürekli didişmemiz ve Terör Devleti dememiz

-Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımadığımız gibi BM'de karşı kampanya yapmamız ve başarmamız

-ABD Doları yerine TL ile alışveriş yapmamız ve bununla ilgili görüşmeler yapmamız.

-Dünya 5'den büyüktür dememiz

-FETÖ'yü sürekli her platformda istememiz

-İyi Aile Babası dedikleri Papaz! Ajan Brunson'u tutuklamamız.

Bunlar ana başlıkların bir kısmı ve her birisi başlı başına yine bir makale konusu ve bunların tamamı da ABD'nin Türkiye'den yapmasını istemediği şeylerin bir kısmı.

Çünkü bu yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz şeylerin hepsi Türkiye'nin Bağımsız bir devlet olduğunun göstergesi, diğer anlamda ise ABD'nin sömürgesi olmayı ret etme meselesi...

Bu başlıkların içerisinde en basit görüneni ise Papaz! Ajan Brunson olayı. Ama Ekonomik Savaşın tetikleyeni.

Peki neden?

Ajan Brunson'ın PKK ve FETÖ ile ilişkileri çok net ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu'yu da kapsayacak olan bir Kürdistan için çalışması da delillerle de sabit. Aynı keza kullandığı 7 adet cep telefonundan FETÖ'nün üst düzey teröristleri ile görüşmeleri de sabit.

Peki Papaz Ajan Brunson'u bu kadar özel kılan nedir? Neden ABD bu ajan üzerinde bu kadar çok duruyor?

Hatırlanacağı üzere 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrası bir çok defa aylarca tehlikenin geçmediğini hatta riskin devam ettiğini söyledim. Çünkü bizi kolay kolay bırakmayacakları kesindi. İlk defa CIA yurtdışında bir darbe planlamış ve bu darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bu başarısızlık bir şekilde bertaraf edilmeli ve CIA'nın saygınlığı tekrar yeniden sağlanmalıydı. Bunun için gerekiyorsa ABD'nin Askeri gücü ve Özel Kuvvetleri de devreye girmeliydi.

Peki bu nasıl olacaktı? Nasıl rüzgar tersine döndürülecekti?

9 Kasım 2016’da Amerika Birleşik Devletleri’nin 45’inci Başkanı seçilen Amerikalı işadamı Donald Trump’ın oğlu Eric Trump, bir Türk işadamının davetlisi olarak 29 Kasım 2016'da Antalya’ya geldi. Ve haberlere Eric Trump'ın Antalya’ya gelişi, “Seçim yorgunluğunu atmak için 3 gün kalan Eric Trump, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü izniyle, Finike kırsalında iki yaban geyiği avladı” şekliyle yansıdı.

Öncelikle kimdi bu Eric Trump'ı davet eden iş adamı? Hiç bir açıklama yapılmadı!

Finike Kırsalında Yaban geyiği mi var? diyen de olmadı!

Yaban geyiği avlamak için neden Finike Kırsalı diyen de olmadı!

Yaban geyiği'nin onlara göre özel bir anlamı olup olmadığını da kimse irdeleme ihtiyacı hissetmedi!

Eric Trump'a kimler refakat etti? diye soran da olmadı!

Neden Ajan Brunson bu kadar özel diye sormuştuk ya hani!

Eric Trump'a bu ziyaretinde Ajan Brunson refakat ettiyse işler karışır mı? Karışır. Çünkü Ajan Brunson'un Antalya Finike bölgesinden Ankara'ya kadar ki tüm petrol istasyonlarını dahi işaretlediği bir haritadan bahsediliyor. Benzin istasyonu almaya gelmediler herhalde!

Kanaatimce, Akdeniz üzerinden yapılacak askeri bir harekatta nereden çıkartma yapılırsa nasıl bir sonuç elde edilirin fiziki çalışması yapıldı. Çünkü derin Finike platosundan geçecek olan ABD Askerleri ve özel kuvvetleri Burdur,Isparta üzerinden Ankara'ya kadar dümdüz bir ova'da yollarına devam edebileceklerdi. Ama tabii ki bu arada da ağır tonajlı askeri araçların Finike üzerinden geçirilmesi mümkün değildi. Normal yollar kullanılsa halk tepki verecekti, çünkü bunu 15 Temmuz 2016’da görmüşlerdi. Haliyle tankerlerinde o bölgeden geçirilmesi mümkün değildi. Bu bağlamda sevkiyatı yapılacak olan askeri malzemenin yakıt ikmali sorunu oluşacaktı. Bu da bölgede bulunan petrol istasyonları ile çözülecek ve araçların yakıt ikmali sorunu bu şekilde ortadan kaldırılacaktı.

Ancak CIA’nın yeniden itibarını kazanmasını sağlayacak olan bu plan Eski Denizci yeni Papaz! Ajan Brunson'un 09 Aralık 2016 tarihinde tutuklanmasıyla akamete uğradı Ve yeni Darbe girişimi de daha başlamadan sona erdi. Bu da bize Ajan Brunson’un normal bir ajan olmadığını üst düzey bir ajan olduğunu gösteriyor. Haliyle ABD Başkanı Trump’ın Brunson üzerinde bu kadar çok durması tevekkeli değil.

Ama şunu da unutmamak gerekiyor, Türkiye bu dönemde fiili olarak ne kadar çok sağlam ve dik durursa işte o zaman daha çok saygınlığı artacak daha çok dünyada söz sahibi olacaktır. Aksi takdirde ABD’nin istemediği şartlara zaman içerisinde tek tek boyun eğmek zorunda kalacak ve adı devlet olan ama aslında Sömürge Valiliği olan bir Ülke görünümünde toprak parçası olarak kalabildiğimiz yere kadar kalacağız!

Tarihi boyunca hiçbir dönemde sömürge olmamış, bir başka milletin boyunduruğu ve emri üzeri yaşamamış bu millet ise bu tür gerek askeri gerekse ekonomik darbelere karşı her zaman dik durmuş ve savaşmıştır. Arap devletlerinden farkımız da buradan kanaklıdır. Ancak ABD Başkanı Trump’ın hali hazırda ki arap devletleri ile Türkiye’yi karıştırmasının sebebi ise Trump’ın Türk tarihini bilmeden her şeyi zorla yada parayla alabileceğini sanan Kapitalist bir Tacir olmasından kaynaklıdır.

İşte bu yüzden Makaleye başlarken Trump Papazı buldu dedim, Çünkü hala bizi tanımadı…

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.