Tüp Mide Ameliyatı ile 109 kilo verdi

Tüp Mide Ameliyatı ile 109 kilo verdi

Çevresinde ki insanların fazla kilolarıyla dalga geçmesinden rahatsız olan Eti, bıçak altına yatarak 10 ayda109 kilo verdi.

Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Organik Kimya Bölümü yüksek lisans öğrencisi 39 yaşındaki Eti, çevresindekilerin aşırı kiloları nedeniyle kendisine "balina" denmesinden rahatsız olunca mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi.

Elazığ'da bir hastanede "tüp mide" ameliyatı yapılan Eti, 10 ayda 109 kilo zayıflayarak 85 kiloya düştü. Fazla kilolarından kurtulan Eti'yi yeni görüntüsüyle birçok arkadaşı dahi tanıyamıyor.

Eti, yaptığı açıklamada, aşırı kiloları nedeniyle kendini eve kapattığını, perdeleri bile açmadığını söyledi.

Kiloları yüzünden insanların kendisine bakışlarından rahatsızlık duyduğunu dile getiren Eti, şunları ifade etti:

"Dışarı çıktığımda insanlar kilolarımla dalga geçiyordu. Çevremdekiler acınarak bakıyordu. Sınavlara girdiğimde masalar dardı, karnım sıkışıyordu, oturamıyordum. Sınav sorularını yapamıyordum, zor günler yaşıyordum. Merdivenleri çıkamıyordum. Nefes almakta zoruluk çekiyordum. Otobüse bindiğimde yaşlılar şişman olduğum için bana yer veriyordu, bu çok zoruma gidiyordu. Markete, restorana gittiğimde vatandaşlar bakıp bakıp gülüyorlardı, alay konusu oluyordum. Tanımadığım insanlar, 'Kaç kilosun maşallah' diyorlardı, 'biraz kilo ver, vah vah Allah yardım etsin' diyenler oluyordu. Yüzüme dua okuyanlar vardı, bu tepkiler çok zoruma gidiyordu, kilo bende ciddi sorunlar yaşatıyordu."

"AMELİYATLA GENÇLEŞTİM"

Çevresindekilerin kendisiyle "balina" diye dalga geçmesinden, bakışlarından çok rahatsız olduğunu ve bunun üzerine mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdiğini anlatan Eti, "Bir doktorun yanına gittim, yalvar yakar ameliyatımı yaptı" dedi.

Ameliyatın ardından adeta hayatla barıştığını aktaran Eti, "Kilo verdikten sonra beni tanımayan arkadaşlarım oldu. Hatta 'Merhaba kimsiniz?' diyen oldu. Kilo verdiğim için çok mutluyum, gençleştim, kilomu korumaya çalışıyorum. Günde yaklaşık 7.5 litre gazlı içecek tüketiyordum artık hepsini bıraktım. Çok zor günler yaşadım, Allah kimseye öyle günler yaşatmasın" diye konuştu.

AA