Türkiye’ye git çatışarak öl!

Türkiye’ye git çatışarak öl!

Sabancı suikastının faili İsmail Akkol’un ismi, örgütün önüne geçince bileti kesildi. Akkol’a, “Git Türkiye’de çatışarak öl” denildi!

MİT ve Aydın polisi; önceki gün son yılların en önemli operasyonuna imza atmış, 20 yıldır aranan Özdemir Sabancı suikastının sanığı İsmail Akkol ve DHKP-C’nin kamp sorumlusu Fadik Adıyaman Söke Otogarı’nda sahte kimliklerle yakalanmıştı. Ankara’ya eyleme giden Akkol ve Adıyaman’ın çantasından Kalaşnikof silah ve mühimmatlar çıkmıştı. İsmail Akkol’un 20 yıl sonra neden Türkiye’ye eyleme geldiğini ortaya çıktı.

'CANLI BOMBA OL' TALİMATI!

DHKP-C’nin Almanya’da Zerrin Sarı, Faruk Ereren ve Musa Aşoğlu’nda oluşan sözde merkez komitesi, İsmail Akkol’un ismi örgütün önüne geçince eylem yapmasına karar verdi. Türkiye’de dosyasının 28 Mart 2017’de zamanaşımına uğrayacak olması nedeniyle Akkol’a “Git Türkiye’de ve çatışarak öl” denildi. Yanına da yaşlandığı için Fadik Adıyaman verildi. Adıyaman’dan da canlı bomba olarak ölmesi istendi.

İKİ TERÖRİST DAHA EYLEME GELECEKMİŞ

İstihbarat birimleri DHKP-C terör örgütünün yeni bir stratejiye gittiğini belirledi. Sembol isimlerin bir bir eyleme gönderilerek ölmesi planlandı. Örgütün liderleri Hüseyin Fevzi Tekin ile Yunanistan’da yakalanan ve serbest bırakılan Bilgehan Karpat ve Şerif Turunç için de aynı karar verildi. Karpat ve Turunç da eylem için Türkiye’ye gönderilecekti.

GENİŞ ÖNLEMLE SAĞLIK KONTROLÜ

Akkol ve Adıyaman, çevik kuvvet ekiplerince alınan geniş güvenlik önlemleri altında emniyetten çıkarılarak sağlık raporu almak üzere Aydın Devlet Hastanesine götürüldü. Slogan atmak isteyen Akkol ve Adıyaman’a polis engel oldu. Teröristler, hastane çıkışı vatandaşlara da tepki gösterdi.

OPERASYON İÇİN UYGUN ANI BEKLEDİ

DHKP-C'li İsmail Akkol ve Fadik Adıyaman'ı takibe alan polis, çatışma ihtimaline karşı operasyon için en uygun zamanı bekledi. Gitar çantası ve bir koli otobüs bagajına verilince, iki terörist silahlarına ulaşamadan kıskıvrak yakalandı.

ÖRGÜTE ELEMAN KATMA PLANI

İsmail Akkol gibi sembol bir ismin Türkiye’de eylem yapmasının örgüte ivme kazandıracağı görüşüne varıldı. Akkol’un ölümüyle “İsmail Komutan Ölümsüzdür” diye kampanya başlatarak yeni ve motive olmuş elemanların katılımlarının sağlanmasını hedefledi. Ancak Akkol ve Adıyaman’ın eylem yapamadan yakalanması örgütün tüm planlarını alt üst etti. Teröristlerden Fadik Adıyaman'ın çantasından, kanser  tedavisinde kullanılan ilaçlar çıktı.