1. YAZARLAR

  2. ZİHNİ ÇAKIR

  3. Ve AVAZTÜRK için o gün geldi çattı!
ZİHNİ ÇAKIR

ZİHNİ ÇAKIR

Yazarın Tüm Yazıları >

Ve AVAZTÜRK için o gün geldi çattı!

A+A-

Bundan yaklaşık bir yıl önce 27 Aralık 2015 günü AVAZTÜRK.COM’da ilk haberi yüklediğimizde çok meşakkatli bir o kadarda keyifli bir yolculuğa çıkacağımızın farkındaydık.

O günlerde, basın dünyasına giriş yaparken sadece bir internet haber portalı kalmak değildi hedefimiz. Türk medyasına yerli ve milli kavramlarının altını dolduran bir anlayış kazandırmayı gaye edilmiştik. Hatta sitemizde 20 Ocak 2016 günü yayınlanan yazımda AVAZTÜRK’ün amacını, “Her türlü etnik, mezhepsel ve kültürel farklılığı bir kenara bırakıp ve hatta bir zenginlik aracına dönüştürüp bu ülke bu ülkenin 1000 yıllık kardeşlik hukukunu yeniden tesis etmek isteyen ‘aklın’ çığlığı olmak, bu yönde hayalleri olan kitlenin ‘başkaldırısının’ işaret fişeği olmak” şeklinde özetlemiştim.

Aynı yazıda, “Tuzakların, desiselerin, ihanetlerin bu ülke ve bu millet üzerine kabus gibi çöktüğü bir noktada, AVAZTÜRK olarak bizim tarafsız kalma gibi bir lüksümüzün olmadığını, olamayacağını, her şeyden önce Allah’ın bizi taraf yarattığını, Hak’kın yanında Batıl’ın karşısında taraf yarattığını, bizim de Hak’kın yanında Batıl’ın karşısında taraf olacağımızı” ilan etmiş, AVAZTÜRK’ün izleyeceği çizginin yol haritasını vermiştim.

Tarafsızlık, ortada olma gibi hamaset edebiyatının arkasına da sığınmayacağımızı, “orta” yollu çizginin ise fıtratımıza uymayacağını açıkça ifade etmiştim.

Rabbime çok şükür ki 1 yıla yakın zamandır, ortaya koyduğumuz duruşla, yola çıkarken koyduğumuz hedefler ve ilan ettiğimiz ilkelerden milim sapmadık.

Yaslandığımız tek güç önce Allah (cc) sonra milletin ta kendisi olduğu için, Rabbimin ve milletin dışında bir güce ram etmedik, kalemimizi güç dengelerine göre eğip bükmedik.

AVAZTÜRK zemininde ilan ettiğimiz bu çıkış, Sancak’ta, Yeni Pazar’da, Prizren’de, Gümilcine’de, Kırcaali’de, Anadolu’da, Bakü’de, Kerkük’te, Halep’te, Bayır Bucak’ta, Kabil’de, Bingazi’de, Tebriz’de, Mogadişu’da, Kahire’de ve de bu merkezler nezdinde, ideallerimizin sığdığı her yerde büyük bir heyecan uyandırdı...

O gün birileri için afaki olarak gelen bu vizyon ve misyonun, aynı ülkü etrafında kenetlenmeye hazır, bunun hasretiyle yanıp tutuşan kahir ekseriyetin ve hatta ezici çoğunluğun desteğiyle başarılacağından zerre şüphemiz yoktu, ve öyle de oldu.

1 yıllık meşakkatli süreç bizi bambaşka bir mecraya, yep yeni bir yola itti.

Demem o ki; ve şimdi o gün geldi çattı.

AVAZTÜRK olarak, Türk basınının ve daha da önemlisi, içerden ve dışardan gelen kuşatma ve ihanet sarmalının kenetlediği yerli ve milli bloğun hasretini çektiği yazılı basın boşluğunu dolduracak bir adım attık.

Allah’ın (cc) izniyle, 17 Aralık 2016 günü, Sancak’ta, Yeni Pazar’da, Prizren’de, Gümilcine’de, Kırcaali’de, Anadolu’da, Bakü’de, Kerkük’te, Halep’te, Bayır Bucak’ta, Kabil’de, Bingazi’de, Tebriz’de, Mogadişu’da, Kahire’de ve de bu merkezler nezdinde, ideallerimizin sığdığı her yerde uyanan o büyük heyecanın avazı olacak, günlük genel bir gazete ile karşınıza çıkacağız.

Tarih olarak 17 Aralık seçtik; çünkü Türk ve İslam coğrafyasının ideallerini, hayallerini heyecanını ters yüz etmek için gerçekleştirilen tarihin en büyük ekonomik ve siyasi casusluk girişiminin yıl dönümüydü 17 Aralık.

Tarih boyunca İslam’ın sancaktarlığını yapmış bu aziz milletin iradesine kastedildiği kara günün yıldönümü...

Elbette işimizin zor yolumuzun uzun olduğunun bilincindeyiz. Ancak şuna da inanıyoruz ki; Hak yolunda yürütülen mücadelenin yardımcısı Allah’tır.

Allah yar ve yardımcımız olsun…

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.