Yetiştirme yurtlarından ayrılan gençlere destek projesi!

Yetiştirme yurtlarından ayrılan gençlere destek projesi!

Ankara YurtAyder Başkanı Bekir Arslan, “YARINA UMUDUM VAR” Projesi ile ilgili konuştu.

Ankara YurtAyder’in Gençlik ve Spor Bakanlığınca desteklenen “YARINA UMUDUM VAR” Projesi etkinliği tüm hızıyla devam ediyor.

 

Ankara YurtAyder Başkanı Bekir Arslan, derneğin 2012 yılında yetiştirme yurtlarından ayrılanların yaşamış oldukları çeşitli sorunların dile getirilmesi ile çözümünde kurum bakımında yetişmiş olmanın verdiği tecrübe ve sorumluluk bilinci ile kurulduğunu ve birçok düzenlemenin yapılmasında etkin rol oynadıklarını dile getirdi.

Her ne kadar sorunların çözümü ile yola çıkmış olsalar da kurumdan ayrılanların farklı ihtiyaçları olduğunu da fark ederek bir projeye adım attıklarını  vurgulayan Arslan, Gençlik ve Spor Bakanlığının’da desteklediği “YARINA UMUDUM VAR” projesi ile yetiştirme yurtlarından ayrılan gençlerin kişisel gelişim ve sosyal faaliyetlere katılımlarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Arslan, gün geçtikçe katılımcıların artması ile bu yolda devam ettiklerini de vurgulayarak projeleri ile ilgili şunları söyledi;

18 ve 29 yaş arasında Yetiştirme Yurtlarından ayrılan kardeşlerimize Ankara YurtAyder’in hazırlayıp, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Yarına Umudum Var” projemiz ile kişisel gelişim, motivasyon, kariyer planlama ve satranç eğitimiyle destek olmaktayız. Katılımın daha fazla artması için bütün kardeşlerimizi davet ediyoruz. Tek yapacakları kendileri için zaman ayırmaları… Gerisini ise bizlere bırakmaları yeterli…