Yıldırım: 'FETÖ’yü sadece bir kişi görüyor'

Yıldırım: 'FETÖ’yü sadece bir kişi görüyor'

Fenerbahçe Divan Kurulu’nda konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Paralel Yapı konusunda şok açıklamalarda bulundu. Yıldırım Paralel Yapı ile mücadele konusunda da serzenişte bulundu.

Paralel Yapı’nın kumpas soruşturmalarından biri olarak gösterilen şike sürecinin 1 numaralı ismi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu’nda çok önemli açıklamalar yaptı. Şike davası ile ilgili Yargıtay aşamasının sonuçlanmasını beklediklerini söyleyen Yıldırım, “Sonuçlansın kişilere de kurumlara da dava açılacak. Türkiye'de neler oluyor kimse görmüyor” dedi.

Paralel Yapı’yı kastederek, “Sivil darbe yapacaklardı. Uçuruma götüreceklerdi  bu ülkeyi... Şimdi kaçıyorlar. Bavulunu alan kaçıyor” diyen Aziz Yıldırım, kendisinin bavulunu ve çocuğunu alıp geldiğini söyledi. Tek tek yurt dışına kaçan Parlel Örgüt mensuplarının nasıl suçlara karıştıklarının farkında olduğunu da söyleyen Yıldırım, “Hesap verecekler” dedi.

Paralel Yapı ile mücadele konusunda gerekli adımların atılmadığını da ima eden Aziz Yıldırım, kendilerine düzenlenen operasyonun arkasında olanları kimsenin görmediğini belirtip, “Sadece bir kişi görüyor onu da biliyorsunuz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı işaret etti.

Bu arada Yıldırım’ın Fenerbahçe Divan Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Paralel Yapı ile mücadeleyi Erdoğan dışında kimsenin umursamadığını ima eden sözlerinin medyada sansüre uğraması dikkat çekti.

avazTÜRK