Yıldırım:  Öz yönetim, Kürt halkının meselesi değil!

Yıldırım: Öz yönetim, Kürt halkının meselesi değil!

İHH Genel Başkanı Yıldırım, Şii-Sünni kavgası başlatıp bunu Kürt-Türk çatışmasıyla da genişletmek istiyorlar. Öz yönetim, Kürt halkının bir meselesi değil daha büyük bir oyundur" dedi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "İslam dünyasını şimdi mezhep kavgalarına sürüklemek istiyorlar. Bunun için de Şii-Sünni kavgası başlatıp bunu Kürt-Türk çatışmasıyla da genişletmek istiyorlar. Öz yönetim, Kürt halkının bir meselesi değil daha büyük bir oyundur" dedi.

Yıldırım, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Emperyalizm Kuşatması Altında İslam Coğrafyası" konulu panelde konuştu.

İslam coğrafyasındaki savaşlara dikkat çeken Yıldırım, kadın, çocuk demeden insanların katledildiğini belirterek, "Ayrım yapmadan binlerce insanı katlediyorlar. Bunun karşısında vicdanlarına hiç sorgulama yapmıyorlar. Allah bunların kurtuluşunu bizlere nasip etsin. Müslümanlar ayağa kalkmasınlar diye bizi parça parça yok ediyorlar" dedi.

"SURİYE HALKINA BOMBA ATARAK BİZİ DE BOMBALIYORLAR"

Suriye'nin içinde bulunduğu durumun Türkiye'yi yakından ilgilendirdiğini vurgulayan Yıldırım, "Suriye halkına bomba atarak bizi de bombalıyorlar. Onların tek bir düşüncesi var o da bu topraklardaki petrol. Bütün dünya yapılan zulümlere sessiz kalmış. Savaşlar yüzünden binlerce çocuk yetim kaldı. Dünya'da 60 ile 80 milyon arasında göç eden var. Bunun yüzde 85'lik dilimini Müslümanlar oluşturuyor" diye konuştu.

"ÖZ YÖNETİM KÜRT HALKININ MESELESİ DEĞİL"

Doğu ve Güneydoğu'da son dönemde gündemde olan "öz yönetim" konusuna da değinen Yıldırım, bu söylemlerle asıl hedefin İslam coğrafyasında çıkarılan savaş alanının genişletilmesi olduğunu ifade etti. Yıldırım, "İslam dünyasını şimdi mezhep kavgalarına sürüklemek istiyorlar. Bunun için de Şii-Sünni kavgası başlatıp bunu Kürt- Türk çatışmasıyla da genişletmek istiyorlar. Öz yönetim Kürt halkının bir meselesi değil daha büyük bir oyundur. Türkiye'de Türk-Kürt meselesini çözelim, Kudüs'ün kapıları bize açılacaktır" dedi.

Yıldırım, İslam ülkeleri içerisinde en büyük planın Türkiye üzerinde olduğunu belirterek, "Türkiye bu sıkışmışlığa çözüm üretebilir diye Suriye ile ilişkimizi kesiyorlar. Türkiye'yi Misak-ı Milli sınırları içerisine hapsetmeye çalışıyorlar. Bizi parçalama hedefleri hiç bitmedi. Onun için bizde en büyük problem İslam kardeşliğinin bozuk olmasıdır. İslam dünyası olarak bizler uyanık olmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.