17 Dakikalık görüşmenin sırrı! Meral Abla kilitledi

17 Dakikalık görüşmenin sırrı! Meral Abla kilitledi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun baş başa yaptıkları görüşmeden mutabakat çıkmadı.

Son kez 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çatı adaylığı için Meral Akşener’in kapısını çalan Temel Karamollaoğlu olumsuz yanıt aldı.

HER ŞEY SİL BAŞTAN

Edinilen bilgilere göre, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün muhalefetin çatı adaylığı hayali suya düştü. Meral Akşener cumhurbaşkanlığı adaylığından geri adım atmadı. Temel Karamollaoğlu, bir araya geldiği Meral Akşener’den adaylığını geri çekmesini istedi. Ancak, Akşener bir kez daha bu isteğe olumsuz yanıt verdi. Muhalefet çatı aday arayışında başa döndü.

 

SP’NİN İBRESİ CHP’DEN YANA

Öte yandan kulislerde genel seçimlerde İyi Parti-SP ve DP ittifakına kesin gözü ile bakılırken, Meral Akşener’in adaylık ısrarı Temel Karamollaoğlu’nu yol ayrımına getirdi. Meral Akşener ziyaretinden buruk ayrılan Temel Karamollaoğlu, genel seçimde ittifakta yüzünü CHP’ye döndü.

TABAN KAYIYOR

Bu arada Meral Akşener’den sonra CHP’nin de çatı aday Abdullah Gül formülüne sıcak bakmadığı bildirildi. CHP’nin “Tabanımız İyi Parti’ye kayıyor” gerekçesi ile çatı aday formülünden uzaklaştığı kaydedildi. Muhalefet cephesinde her partinin kendi adayı ile cumhurbaşkanı seçimine gitmesi ağırlık kazandı. İyi Parti Meral Akşener, le gitme kararı alırken, SP’nin de Temel Karamollaoğlu ile yarışa katılacağı ifade edildi.

BASKI GÖRÜYORUZ

İyi Parti Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’de sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada çatı aday baskısına şu sözlerle isyan etti:

Herkes şunu iyi bilsin ki, biz bir takım oyunlara gelmek için bu yola çıkmadık. Bu tuzaklara düşmeyiz. Hangi derin devletin önümüzü kesmek istediğini iyi biliyoruz. Çatı ittifakı yok diyoruz ama akıl almaz yerlerden baskı geliyor. Buna izin vermeyeceğiz. Meral hanımdan vazgeçmeyeceğiz.

AVAZTURK