2023’ün tatil akımı: Kruvaziyer yolculuk

2023’ün tatil akımı: Kruvaziyer yolculuk

Kruvaziyer yolcu sayısı 22 kat artışla 2022’de 1 milyonu aştı. Hem kruvaziyer turlara hem Uzak Doğu’ya duyulan ilgi, bu turizminin önde gelen şirketlerine ilham verdi.

Selectum Blu, 800'ün üzerinde yolcu kapasitesine sahip 12 kattan oluşan bir kruvaziyer ile Bodrum limanından çıkıp Yunan adalarını gezerken gemide geçirecekleri süre boyunca farklı spiritüel akivitelere katılma fırsatı sunuyor.

İçinde konaklama, yemek, eğlence gibi birçok konuda hizmetin sunulduğu kruvaziyer seyahatlerine duyulan ilgi gün geçtikçe büyüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun açıkladığı verilere göre, kruvaziyer yolcu sayısının 2022’de 22 kat artış kaydederek 1 milyonu aştığı görülürken, pek çok yerli ve yabancı turist 2023 için deniz aşırı tatillerini şimdiden planlıyor. Selectum Blu İcra Kurulu Üyesi Tayfun Turanlıoğlu, bu seneki planladıkları özel konseptli turlar hakkında bilgiler verdi.

"Kendi Yolculuğuna Hazır Mısın?"

2023 turlarına 2 Mayıs’ta başlayacaklarını belirten Turanlıoğlu, “Blue Sapphire isimli gemimizde misafirlerin her yıl olduğu gibi bu yıl da unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamaları için özgün ve ilgi çekici konseptler tasarladık. ‘Kendi Yolculuğuna Hazır mısın?’ sloganı ile, 16 Mayıs 2023 kalkışlı programda gerçekleşecek. Bu tur kapsamında misafirlerimize farklı deneyimler yaşatırken, bedenlerinin sınırlarını aşarak ruhen ve fiziksel olarak arınmalarını sağlayacak ve kendi yolculuklarını anlamlandıracak muazzam bir program oluşturduk” dedi.

undefined

Yeni Deneyimlere Yelken Açın

"Bu turun ardından gemiden inen tüm misafirlerin dinlenmiş, arınmış ve yenilenmiş olacağını vurgulayan Tayfun Turanlıoğlu “Ultra her şey dahil turlarımızda dikkat ettiğimiz bir diğer husus da destinasyonlarda misafirlerimizin daha uzun zaman geçirmesini sağlamak.

Örneğin, sabah saatlerinde yanaştığımız Mykonos’tan gece saat 03.00 gibi ayrılıyoruz. Böylece misafirlerimizin adayı etraflıca tanıma ve gece hayatını deneyimlemesine aracı oluyoruz. 2023’te bu hususta pek çok ilke imza atacağız. Misafirlerimize açık denizlerde lüks otel konforunu yaşatırken yeni deneyimlere yelken açmalarını istiyoruz. Ayrıca aldığımız tüm geri bildirimleri dikkatle inceleyerek misafirlerimize hep daha iyisini sunmayı hedefliyoruz" diye belirtti.