81 il genelinde belediyelere 10 Haziran’a kadar 22.400 personel alınacak!

81 il genelinde belediyelere 10 Haziran’a kadar 22.400 personel alınacak!

24 Mayıs ile 10 Haziran 2023 tarihleri arasında 81 il genelinde bulunan il-ilçe belediyelerine yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın bay-bayan 22.400 personel alımı yapılacak! Belediyelere personel alımları için iş başvuruları başladı.

Tam 151 il-ilçe belediyesi bu hafta Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni iş ilanları yayınladı. Bu yayınlanan ilanlara göre; başta İstanbul, İzmir, Antalya, Manisa, Muğla, Denizli, Tekirdağ, Kayseri, Adana ve Mersin olmak üzere 81 il genelindeki belediyelere bay-bayan 22.400 personel alınacak.

Aşağıda linki verilen bu belediyelere; farklı branşlardan mühendis, tekniker, teknisyen, sağlık personeli, öğretmen, eğitmen, silahlı ve silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, aşçı, garson, can kurtaran, şoför, bay-bayan gassal ve en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğrenim düzeylerinden büro memuru alımı yapılacak.

Belediyelere iş başvuruları 24 Mayıs 2023 tarihi itibari ile başladı ve 22 bin 400 personel alımı için başvurular 10 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek.

Alınacak personeller belediyelerin memur ve işçi kadrolarında daimi olarak istihdam edilmekle birlikte bazı belediyelere alımlar geçici süre (5 ay 29 gün) ile istihdam sağlanacaktır. Ayrıca bu alımlarda sözlü mülakat uygulanmayacaktır.

Peki, Mayıs ve Haziran ayında hangi belediyelere hangi mesleklerden kaç personel alınacak? Aranan şartlar nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? Bu ve diğer tüm detaylar için aşağıda link verilmiştir. Bu linke tıklayarak tüm ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz.

Tüm belediyelerin ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ