AK Parti Ankara’da sürpriz istifa!

AK Parti Ankara’da sürpriz istifa!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Ankara İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Nedim Yamalı’nın milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa ettiği öne sürüldü.

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi için kamudan ve siyasi parti yönetimlerinden istifa sürecinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

AK Parti’nin kısa bir süre önce yapılan 6. Olağan İl Kongresi’nde Genel Merkez adayı olarak tek listeyle girip yeniden İl Başkanlığı’na seçilen Mustafa Nedim Yamalı’nın milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ettiği öne sürüldü.

Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Yamalı’nın yeni dönemde göreve devam etmeyeceği konuşulurken, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Davutoğlu görüşmesinden sonra tek aday olarak kongreye girmesi, bu görüşmeye dayandırılmıştı.

Yamalı’nın milletvekili aday adaylığı için Ankara İl Başkanlığından istifa etmesi durumunda bu görevin AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi İşler Başkanı Nurettin Yıldız’a verileceği öne sürüldü.

AVAZTÜRK