AK Parti’den “İnce” yorum "Yok devenin bale pabucu”

AK Parti’den “İnce” yorum "Yok devenin bale pabucu”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olarak Muharrem İnce’yi göstermesine iktidardan ilk açıklamalar Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan geldi.

Bakan Arslan Kılıçdaroğlu’nun İnce’yi aday göstermesini Arslan “Kendinize güvenmiyor, rakibinizi ekarte etme yolunu izliyorsunuz” diye değerlendirdi.

Başbakan Binali Yıldırım ise CHP adaylığı netleşen Muharrem İnce için "hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

"Yok devenin bale pabucu "

AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Turan da İnce’nin adaylığıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Turan şu mesajları paylaştı:

“Güzel taktik. Parti delegesinden takdir görmeyeni Cumhurbaşkanı adayı yap, rakipten kurtul, parti sana kalsın. CHP bir kez daha Türkiye’yi yönetmeye aday bir parti olmadığını, entrikaların partisi olduğunu gösterdi. ‘Muharrem İnce aday olacak diyorlar’ dediğimde, ‘yok devenin bale pabucu’ diye cevap verip bugün İnce için imza veren CHP milletvekillerimizi sahneye alalım:)”

İnce'nin adaylığına yorum: Hayırlı olsun

CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Muharrem İnce olmasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Başbakan Yıldırım, "Hayırlı olsun. Bütün adaylar kendi projelerini anlatacak meydanlarda. Milletimiz herkesi dinleyecek. Sonunda millet için en doğru kararı verecektir" dedi.