AK Partili vekil öyle bir yemin etti ki! FETÖ’nün kökünü kazımak...

AK Partili vekil öyle bir yemin etti ki! FETÖ’nün kökünü kazımak...

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal kamuda sürdürülen FETÖ temizliğinin önemine dikkat çekti. Türkiye'nin kılcal damarlarına sızan bu örgütün temizlenmesinin kaçınılmaz olduğunu söyleyen Uysal, 'Bunlar, ihanet virüsü vücuda girmiş zehir gibidi

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, FETÖ soruşturmalarında sapla samanın karıştırıldığı iddialarına sert çıktı. FETÖ'nün "ihanet virüsü" olduğunu vurgulayan Uysal, "Fetullahçı terör örgütünün kökünü kurutana kadar mücadele etmek hepimizin boynunun borcu olması gerek" dedi.

 

İŞ SAVAŞ ÇIKARMAK İSTİYORLARDI

Burhanettin Uysal, FETÖ'nün bir terör örgütü olduğunun unutulmamasını isterken, 15 Temmuz kalkışmasının basit bir darbe teşebbüsü olmadığını söyledi. Uysal, "Bu aynı zamanda kaos, kargaşa yaratarak yani iç savaşı çıkartıp Türkiye'yi bölünmeye müsait hâle getirmek içindi" diye konuştu.

Kamuda sürdürülen FETÖ temizliğinin önemine dikkat çeken Uysal, Türkiye'nin  kılcal damarlarına sızan bu örgütün temizlenmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. "Bunlar, ihanet virüsü vücuda girmiş zehir gibidir" diyen Uysal sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu zehir bir yerde kalmaz, her organı, her hücreyi etkiler ve sonunda vücudu teslim alır, aynen kanser virüsü gibi. Ve şimdi bu vücudu bunlardan temizlememiz gerekiyor. Bu ülkenin özgürlüğüne kastetmeye çalışanlarla iş birliği yapanların, kamuda bunların bayraklarını sallayanların kimse kamuda barındırılmasını istemez. "

 

ONLAR DA YAPTI

AB ülkelerinde de bu tür temizliklerin yapıldığını anımsatan Uysal, arındırmanın doğal ve gerekli olduğunu vurguladı. İhlallere karışan kamu görevlilerinin devlet sistemi içinden arındırılması ilk defa Türkiye'de karşılaşılan bir uygulama olmadığını anlatan Uysal, sözlerini şöyle tamamladı:

"Örneğin, 1991'de Çekoslovakya'da, 1992'de Bulgaristan'da, 1993'te Arnavutluk'ta, 1994'te Macaristan'da, 1997'de Polonya'da, 1999'da Romanya'da ve Doğu, Batı Almanya'nın birleşmesinin ardından Almanya'da arındırma politikaları farklı şekillerde kullanılmıştır."

AVAZTURK/Ali Çavuş