Akbank kredi kartınız, tüketici krediniz ve taksitli ticari krediniz varsa dikkat: Borçlar ile ilgili önemli duyuru yapıldı!

Akbank kredi kartınız, tüketici krediniz ve taksitli ticari krediniz varsa dikkat: Borçlar ile ilgili önemli duyuru yapıldı!

Akbank kredi kartı olan, tüketici kredileri ve taksitli ticari kredileri olanlara yapılan yazılı açıklama ile duyuruldu. Söz konusu açıklamada, kredi kartı, tüketici kredileri ve taksitli ticari kredilerinde 1 ay erteleme yapıldığı bildirildi. Uygulama

Depremin ardından vatandaşlara bankalar çeşitli duyurularda bulunuyorlar. Akbank internet sitesi üzerinden depremi etkileyen illerde yaşayan vatandaşlara önemli bir duyuruda bulundu.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Değerli Müşterilerimiz,

Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle derin bir üzüntü içerisindeyiz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemize geçmiş olsun.

Deprem felaketinden en fazla etkilenen illerdeki şubelerimizde son ödeme tarihi 6 - 12 Şubat 2023 arasında bulunan kredi kartı, tüketici kredileri ve taksitli ticari kredileri olan müşterilerimizin ödemeleri 1 ay süre ile ertelenecektir. Bu süreçte ekstrenize ya da hesabınıza faiz yansıtılmayacağını ve gecikme bildirimi yapılmayacağını bilmenizi isteriz.

Aynı zamanda depremden etkilenen müşterilerimiz talep etmeleri durumunda, vadesi gelmiş veya 6 ay içinde vadesi gelecek borçlarının vadesini 6 Şubat 2023 tarihinden itibaren 6 ay sonraya erteleyebilirler.

Akbank olarak her zaman olduğu gibi müşterilerimizin yanındayız.

​Gezici Şubelerimiz

Deprem bölgesinde açık olan gezici şubelerimizde ATM işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gezici Şube 1​

Güzelburç Mah. E5 Karayolu Cad. Abdullah Baykal İş Hanı No:42/28 Antakya Hatay (Sanayi/Antakya Şubesi adresinde)​

​Gezici Şube 2

Aliya İzzetbegoviç Parkı İsmet Karaokur Bulvarı 17/D Kahramanmaraş​

14 Şubat açık şubeler

screenshot-15.jpgscreenshot-16.jpg

14 Şubat 2023 itibarıyla Akbank internet sitesi üzerinde yer alan açık şubelerde, 9.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilecek.