Anksiyete krizini anında yatıştıran 5 bitkisel çay tarifi!

Anksiyete krizini anında yatıştıran 5 bitkisel çay tarifi!

Psikolojik hastalık olarak bilinen anksiyete hayattan keyif almayı zor hale getiriyor. Kapı kapı psikolog gezmenize gerek kalmayacak doğal yollarla evde hazırlanabilen sakinleştirici o 5 karışım…

Durmak bilmeyen endişe hali, olur olmadık zamanda rahatsız hissetmek, her an korkuyla ve evhamla olaylara yaklaşmak zamanla insanı yormaya başlar. Negatif düşüncelerinizin etkisi yalnızca sizin ruh halinizi değil etrafınızdaki kişileri de olumsuz olarak etkileyecektir.

Her yeni gün bir umut demektir. Yeni gün başlangıcında ilk kez hayata gözleri açıyormuş gibi heyecan duyabilmek, keşif sürecine umutla bağlanmak ve negatif duygu ve düşüncelerden arınabilmek için bu hastalığın tedavi edilmesi gerekir.

Kliniklere giderek psikologlara tonlarca para vermek anksiyeteye bağlı yazılan onlarca ilacı vücudu almak yerine doğal yollarla kendi kendinizin terapisti olabilirsiniz. Bunun için elbette ki doğadan sunulan şifalı bitkiler de sürecinize eşlik edecektir.

DOĞANIN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜNE KULAK VERİN!

anksiyete-krizini-aninda-yatistiran-5-bitkisel-cay-tarifi-2.jpg

Anksiyete iyi gelen şifalı bitkiler arasında; yeşil çay ilk başı çekiyor. Ardından Kedi otu, Papatya çayı, Lavanta çayı, Adaçayı, Yasemin çayı, Çarkıfelek bitkisi ve Bergamot çayı sayılabilir. Bununla beraber bazı bitki özlerinin yağları ortamda bulundurulduğunda negatif enerjiyi alarak kişinin kendini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Buna örnek olarak Lavanta çayı ve Bergamot çayı örnek verilebilir.

Sinirleri doğal yoldan yatıştıran, olaylara karşı sakin kalmanızı sağlayan "Passiflora çayı"nı da deneyebilirsiniz.

ANKSİYETE NEDİR, NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Anksiyete bozukluğu daha çok kaygı ve korkunun üst düzeyde yaşandığı zihinsel bir hastalıktır. Geleceğe dair beklentiler korkuya sebep olur. Geçmiş ise sürekli olarak zihni yorar. Ortada olumsuz hiçbir şey yokken kişi kendi kendine bir şeylerin hep ters gideceğine inanır. Alakasız alakasız endişeler duyar hem kendisini hem çevresini strese sokabilir.

ANKSİYETEYE İYİ GELEN 5 BİTKİ VE ÖZELLİKLERİ

Anksiyete elde edilen son verilere göre her 100 kişiden 7'sinde görülmeye başlamıştır. Son dönemlerde yapılan araştırmalar en sık erkeklerin bu durumu yaşadığını ortaya koymuştur.

Anksiyeteye iyi gelen o bitkiler:

  • Yeşil çay, kas gevşetici ve zihin yorgunluğunu gidericidir. Günde bir fincan içilmesi önerilir.
  • Papatya çayı, kriz sürecine şifa sunar. Sakinleştirir. Olaylara bakış açısını güçlendirir.
  • Kedi otu çayı, ani anksiyete krizleri için öneriliyor. Sinirleri sakinleştiriyor. Beyni rahatlatarak nefesin dengelenmesine şifa sunuyor.
  • Lavanta çayı, dikkat dağınıklığına ve anksiyeteye iyi geliyor. Kokusu ferahlatıyor. Lavanta yağını kullanarak oda içerisinde ferah bir hava oluşturulabilir.
  • Passiflora, dinginlik ve sakinlik katıyor. Geleneksel tıpta kullanılmaya devam eden sakinleştirici kaygı ve endişeden uzaklaştırıcı etki sunuyor.