Aylık 48 bin TL maaş ile KOSGEB personel alımı yapacak! 12 bilişim personeli için kadrolar belli oldu!

Aylık 48 bin TL maaş ile KOSGEB personel alımı yapacak! 12 bilişim personeli için kadrolar belli oldu!

KOSGEB tarafından yayımlanan son ilana göre aylık 48 bin TL maaş ile bilişim personeli alınacağı öğrenildi. Başvuru için şartlar ve detaylar belli oldu.

Bugün KOSGEB tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre pek çok kadroda yüksek maaş ile personel alımlarının gerçekleştirileceği öğrenildi. Alımlar için gerekli olan şartlar ve detaylar belli oldu.

KADROLAR BELLİ OLDU!

Toplamda 12 personelin alınacağı öğrenilen KOSGEB, bilişim personeli kadrolarında alacağı pozisyonlar ve kişi sayısını şu şekilde verdi;

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı = 4 kişi

Kıdemli Veri Tabanı Uzmanı = 1 kişi

Yazılım Geliştirme Uzmanı = 4 kişi

Sistem Uzmanı = 1 kişi

Bilgi Güvenliği Uzmanı = 2 kişi

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Yayımlanan ilana göre tüm kadrolar için geçerli olacak olan genel başvuru şartları şu şekilde verildi;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim, kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Mesleki tecrübe sürelerinin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınır.)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, diğerleri için en az beş (5) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri zorunludur.

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak,

g) Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip, yoğun iş temposuna ayak uydurabilen ve takım çalışmasına yatkın olmak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

Tüm bunların yanı sıra her kadro için değişiklik gösterecek olan maaş tutarları ise şu şekilde verildi;

screenshot-3.png

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ BELLİ OLDU!

KOSGEB'in kendi resmi internet sitesinden yapılacağı öğrenilen başvuruların tarihi ise 23.01.2023 ile 24.02.2023 şeklinde olacağı belirtildi. Başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka bu tarihler arasında başvurularını tamamlaması gerektiği belirtildi.