Aziz Yıldırım bırakacağı tarihi açıkladı

Aziz Yıldırım bırakacağı tarihi açıkladı

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yaklaşan başkanlık seçimi ve Ali Koç hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Pazar günü yapılacak kongreyle ilgili bilgi veren Aziz Yıldırım, "Kongrede 26 bin katılım hakkı var, 26 bini de katılabilir. Tahmin ediyorum ki, o civarlarda gelmesi lazım, bekliyoruz." dedi.

TRT Spor'a konuşan Aziz Yıldırım, "Sayın Ali Koç için hiçbir zaman FETÖ'cü demedim. Böyle düşünseydim, 2015'te sayın Ali Koç'u benim yerime aday göstermezdim. Bu seçim şeylerini bıraksınlar. 101 kişi beni şikayet etti diyor Ali Bey. Sanki o şikayeti bizden birileri yapmış. Biz şerefsiz değiliz. Benim bilgim dahilinde bu yapıldıysa ve bunu ispat ederlerse namussuz şerefsizim. Bunun aksiyse, bu iddiaları çıkaranlar namussuz şerefsizdir." dedi.

Ali Koç'la ilgili sözlerine devam eden Yıldırım, "Bir şey söylenince Ali Bey buna hemen inanıyor. İnanmayacaksın, rahat olacaksın. Rahat ol ya, bir şey yok. Ben suçlayacaksam herkesin önünde suçlarım. Abisini alsın gelsin yanıma, her gün kulüpteyim. Buyursunlar gelsinler. Her şeyin arkasında bir şey arıyorlar. Sen Koç ailesinin bir çocuğusun, bunlar basit şeyler. Olaylara biraz daha geniş bak." ifadelerini kullandı.

Ayrıca Yıldırım başkanlığı bırakacağı tarihi, "Ben sırf FETÖ'den hesap sormak için 3 yıl için adayım. 3 yıldan sonra bir daha aday olmayacağım." sözleriyle açıkladı.

Yıldırım sözlerine şu şekilde devam etti;

Borç var tabi. Sadece basketbol takımının her sene 15 milyon euro açığı var. 400 milyon euro borç var. Kur farkından dolayı artış oldu. Fenerbahçe'nin borcu var. Diğer kulüplerin, bunun katı borcu var. İki kez Şampiyonlar Ligi'ne gidemedik. Buralara gidebilseydik 400 milyon euro olan borcu 300 milyon euro'ya düşürecektik.

Ali Koç kulübe para koyacağım diyor. 3 sene mi başkanlık yapacaksın? Bu para ancak 3 seneye yatar. Başkan seçilmezseniz Fenerbahçe'ye para vermeyecek misiniz? Ben ne vadediyorsam hepsini vereceğim.

Ali Koç vaatlerde bulundu. Seçilmezseniz bu vaatleri Fenerbahçe'ye vermeyecek misiniz? Bizim sunduğumuz tüm projeler Fenerbahçe'nin projeleridir. Seçilmezsek de herkes kullanabilir. Fenerbahçe'yi en iyi bilen biziz. Projelerimizi al uygula, her şey çözülür.