Bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank'tan 64 ilde 5 gün içinde başvuru yapana 500 TL para iadesi

Bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank'tan 64 ilde 5 gün içinde başvuru yapana 500 TL para iadesi

Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından 64 ilde para iadesi yapılacak. Bakan Murat Kurum yaptığı açıklaması ile başvuru sahiplerine 500 TL iade para verileceğini duyurdu.

Bakan duyurdu! Ziraat Bankası ve Halkbank'tan 64 ilde 5 gün içinde başvuru yapana 500 TL para iadesi... Vatandaşın geçim derdi her geçen gün artmaya devam ederken son dönemde yükselen gıda fiyatları kadar kiralık ev fiyatları ve konut fiyatlarındaki yükselişte barınma sorunları yaşanmasına neden olmuştu.

Devlet bankaları bu süreçte bir kere daha devreye girerek vatandaşın kara gün dostu olduğunu gösterdi. Açıklanan pek çok pakette vatandaşa düşük faizli ihtiyaç kredisi, faizsiz kredi desteği, 0.69 faizli konut kredisi ve 84 ay vadeli taşıt kredisi paketi gibi desteklerde devreye alınmıştı. TOKİ 250 bin sosyal konut projesi içinde başvuru süreci iki kamu bankası tarafından yürütülmüştü.

TOKİ BAŞVURUSU YAPANLAR DİKKAT! 64 İLDE 500 TL PARA İADESİ YAPILACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Eylül ayında yapılan açıklama ile 81 il genelinde başvuru süreci başlatılmıştı. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen dar gelirliler için yapılan açıklama ile 250 bin sosyal konut projesi için başvurular alınmaya başlanmıştı. Kasım ayında ise başvuru yapan 5 milyon kişi için çekiliş takvimi başlamıştı.

toki-kura-takvimi.jpg

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile 12 yeni ilde kura çekilişi tarihlerini duyurdu. Projede kura çekilişinin tamamlandığı 64 ilde ise sürecin tamamlandığını belirtti. Kura çekimi tamamlanan 64 ilde ise başvuru sahiplerine para iadesi başladı. Kura çekilişine katılmak için TOKİ başvuru parası olarak 500 TL ödeyen kişilere kurada adı çıkmamaları durumunda para iadesi yapılmaya başlandı.

TOKİ BAŞVURU PARASI 500 TL PARA İADESİ NEREDEN, NASIL GERİ ALINIR?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından başvuru sahiplerine 64 ilde para iadesi yapılıyor. Kurada adı çıkmayan kişiler paralarını yatırdıkları Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden paralarını geri alabilecekler.

Bunun yanı sıra isteyen kişileri Halkbank internet sitesi üzerinden de online para iadesi başvurusu yapabilecekler. Başvuru yapanlar para yatırdıkları kimlik belgesi ile şahsen başvuru yaparak yatırdıkları 500 TL parasını geri alacaklar.