Beşiktaş maça çıkmayacağını KAP'a bildirdi

Beşiktaş maça çıkmayacağını KAP'a bildirdi

Beşiktaş Kulübü, TFF tarafından kaldığı yerden oynanmasına karar verilen Ziraat Türkiye Kupası yarı final ikinci maçına çıkmayacağını KAP'a bildirdi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan yarı final ikinci maçı, 55. dakikada başlayan olaylar nedeniyle yarım kalmıştı. Siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Şenol Güneş, tribünlerden kafasına isabet eden bir cisim nedeniyle yaralanmış ve kafasına dikiş atıldıktan sonra hastaneye kaldırılmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz gün yaptığı toplantıda, hakem Mete Kalkavan tarafından tatil edilen maçın seyircisiz bir şekilde kaldığı yerden devam etmesini kararlaştırdı. TFF'nin bu kararına tepki gösteren Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu da, karşılaşmaya çıkılmayacağını basına yazılı olarak duyurdu.

Bu kararını resmiyete de döken Beşiktaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu'ya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Profesyonel Futbol takımımız, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kaldığı yerden 3 Mayıs 2018 Perşembe günü oynanacağı açıklanan Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final ikinci maçına çıkmayacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla"