Borsa İstanbul'un kaç gün kapalı olacağı açıklandı

Borsa İstanbul'un kaç gün kapalı olacağı açıklandı

Türkiye'de milyonların merakla araştırdığı konular arasında yer alan Borsa İstanbul'un ne kadar kapalı kalacağı açıklandı.

Borsa İstanbul'un kaç gün kapalı olacağı açıklandı - Türkiye'de milyonların merakla araştırdığı konular arasında yer alan Borsa İstanbul'un ne kadar kapalı kalacağı açıklandı. Borsa İstanbul AŞ tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) tarafına gelen açıklamada,

"Deprem felaketi sonrasında yaşanan volatilite artışı ve olağan dışı fiyat hareketleri nedenleriyle borsamız piyasalarının güvenilir, şeffaf, etkin, istikrarlı, adil ve rekabetçi bir şekilde işleyişini teminen Borsa İstanbul AŞ Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği'nin 39 uncu maddesinin 1. fıkrası uyarınca Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının 8 Şubat 2023 tarihinde saat 11.00 itibarıyla 5 iş günü süreyle (14 Şubat 2023 akşamına kadar) kapatılmasına ve kapatılan pazarlarda sağlıklı fiyat oluşumuna imkan sağlamayan düşük işlem hacmi de dikkate alınarak 8 Şubat 2023'te gerçekleştirilen tüm işlemlerin BİAŞ Yönetmeliği'nin 'Emirlerin ve İşlemlerin Borsa Tarafından İptali' başlıklı 33. maddesinin 1-c bendi uyarınca iptal edilmesine karar verilmiştir.'' denildi.

Bu doğrultuda Borsa İstanbul'un kapalı kaldığı tarihlerde netleşmiş oldu.