CHP’de listeden sonra medya savaşı çıktı! Halk TV’nin pabucu dama atılıyor

CHP’de listeden sonra medya savaşı çıktı! Halk TV’nin pabucu dama atılıyor

CHP de liste savaşlarına bir de TV’ler eklendi. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın yakınlarının kontrolünde olan Halk TV’ye alternatif bir kanal kurmak için kollar sıvandı.

Yenir bir kanal kurmak için çalışmalara başlanması ile birlikte edilinen bilgilere göre projenin başına deneyimli bir TV yönetici ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan getirildi.

KEMAL BEYİN KILICININ İKİ YANI DA KESİYOR

Halk TV’ye koltuğa oturduğu günden bu yana soğuk duran Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, nihayet buraya da neşter vurma kararı aldı. Halk TV’nin yayınlarından zaman zaman rahatsız olan Kemal Kılıçdaroğlu, muhalefeti sadece listelerde değil, ekranda da tasfiye etmek için kolları sıvadı. Yeni döneme kendi kontrolünde bir TV kanalı ile gitmek için çalışma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, çalışmalara hız verdi.

ÖZKAN PATRON

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile yeni TV için kolları Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve Grup başkanvekili Engin Özkoç sıvadı. Bu isimlere bir de Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen katıldı. Üç isim, yeni bir TV kanalı ile sahneye çıkmak için yürüttükleri çalışmalarda bir hayli mesafe aldı. Bu amaçla CHP Genel Merkezi’nin alt katında bir stüdyo kuruldu.

GÜNEŞİM TV

Öte yandan kuruluşu süren kanala Güneşim TV adı uygun görüldü. Cumhurbaşkanı ve genel seçime Güneşim TV ile gitmek için çalışmalar hızlandırıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bazı reklam filmlerinin çekimleri de Güneşim TV’nin genel merkezindeki stüdyolarında gerçekleştirildi.

AVAZTURK