Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de 4 bin 480, Kuzey Irak'ta 419 teröristi etkisiz hale getirdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'de 4 bin 480, Kuzey Irak'ta 419 teröristi etkisiz hale getirdik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Isparta mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Afrin'de son olarak geldiğimiz noktada 4480 teröristi eksiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta 419 teröristi etkisiz hale getirdi

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Sizleri saygı ile selamlıyorum. Isparta'nın tüm ilçelerindeki, köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Muhteşem bir kalabalık bizi burada selamladılar. Bizi coşkuyla karşılan tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Bereketi ile sofralarımızı şenlendiren Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Maşallah Isparta bugün bambaşka. Bu meydanda hükümetine, geleceğine sahip çıkan bir Isparta görüyorum. 24 Haziran'da Vakit Türkiye Vaktidir diyen bir Isparta görüyorum. 24 Haziran'da güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye demeye hazır mıyız? 24 Haziran'da güçlü Türkiye'nin önünü açıyor muyuz? 16 Nisan'da olduğu gibi 24 Haziran'da da rekorlara imza atıyor muyuz?

Bilmeyenlere, bildiklerinizi anlatacaksınız. 24 Haziran akşamı ülkemiz önünde açılan yeni ufukları hep birlikte kutlayacağız inşallah. 16 yıldır ülkemize hizmet ediyoruz. 16 yıldır gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz. 16 yıl önce iktidara gelirken nasıl heyecanlıysak şimdi de aynı heyecanı yaşıyoruz. Sizlerin de desteği ile Türkiye geride kalan 16 yılda pek çok rekora imza attı. Ekonomide, sağlıkta, eğitimde büyük reformlara imza attık. Bölücü örgütünden FETÖ'süne, dışarıdan gelen onlarca saldırıya rağmen birlik ve beraberlikten taviz vermedik.

AFRİN'DE 4480 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Afrin'de son olarak geldiğimiz noktada 4480 teröristi eksiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta 419 teröristi etikisiz hale getirdik. Gabar'da, Cudi'de nerede terörist varsa Mehmetçiğimiz orada. Çünkü bu ülkenin refahını, huzurunu, güvenliğini hiç kimse bozamaz. Bu iş yürek işi yürek. Bu iş kürekle olmaz. Bunlar ne diyorlardı, Afrin'de ne işiniz var diyorlardı? Kimler diyordu biliyorsunuz değil mi?

BU MANİPÜLASYONLARLA BİZİ VURAMAZSINIZ

Bugün dünyanın farklı yerindeki kardeşlerimiz Türkiye'nin başarıları için gurur duyuyor. Çıkmış birileri kurmuş murmuş bir şey diyorlar, bu manipülasyonlarla bizi vuramazsınız. Çıkmış biri diyor ki Kanal İstanbul'u yaptırmayacağız diyor, biri diyor ki yatırımları durduracağız diyor, ekonomiden biz anlarız biz. Bunlara kalsa bunlar havalimanı filan yapmazdı. Kardeşlerim bütün bunlarla beraber duracak mıyız? Hala bunlar ne derlerse desinler yatırımlara devam edeceğiz. Biz geldiğimizde G-20'de miydik? Şuan Türkiye G-20'de.

Şehir hastanesi ile dünyaya nizam verdik. Ey Bay Kemal sen SKK'nın genel müdürü olduğun zaman hastanelerin durumu neydi ?Hastane görmek istiyorsan Isparta'ya gel, Mersin'e gel, Yozgat'a gel, Kayseri'ye gel. Biz yapacağımızı vaat ederiz. Halkımız bizi biliyor.

29 EKİM'DE AÇILIŞINI YAPACAĞIZ

İşte 24 Haziran'da bunlara gereken dersi vereceğiz. İstanbul'da Sultan Abdülhamid'in projesini hayata geçirdik. Marmaray ile Anadolu ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Avrasya Tüneli'ni yaptık otomobille geçilsin diye. Sizin hayatınız boyunca bir fidanınız yok. Ve şimdi dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz İstanbul'a. 29 Ekim'de açılışını yapacağız. Biz buyuz, çünkü Türk milletine bu yakışır.

GÖREVLENDİRME YAPARKEN 'GEL MUHARREM GEL' DİYOR

Şimdi, genel başkanla aday zıtlaştılar. Bir girdin kaybettin, iki girdin kaybettin, üç girdin kaybettin, dört girdin kaybettin, beş girdin kaybettin. Görevlendirme yaparken 'Gel Muharrem gel' diyor. 24 Haziran bunlara hadlerini bildirme günü olacaktır. Muhalefet cephesinde farklı yeller esiyor. Seçim vaadi olarak yeni projeler sunmak yerine Türkiye'nin ufkunu açan projeleri durdurmaktan söz ediyorlar. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmazmış. FETÖ'yü iade etmemek için ipe un serenlere avukatlık edenlere Türkiye emanet edilir mi?Telefonda kulağına fısıldanan her şeyi doğru sanan birine dış politika bırakılır mı? Hedefi, vizyonu, iddiası olmayana hiçbir şey verilmez.

ÇAPSIZ MUHALEFET ANLAYIŞI İLE BÜYÜK TÜRKİYE İNŞA EDİLMEZ

Çapsız muhalefet anlayışı ile büyük Türkiye inşa edilmez. Isparta güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için mührü AK Parti'ye vuruyor muyuz? 2023 hedefleri için vakit Türkiye vakti diyor muyuz? AK Parti'nin siyaset anlayışı bellidir. Bizim siyasetimiz, hizmet, proje, yatırım, eser siyasetidir. Bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik.

ESERİNE BAKARSINIZ O KİŞİNİN NOTUNU VERİRSİNİZ

Eserine bakarsınız o kişinin notunu verirsiniz. Onun için ne diyoruz? Yaparsa yine AK Parti yapar. Hamdolsun son 16 yılda diğer şehirlerimizle beraber Isparta'ya çok önemli şeyler kazandırdık. İktidarımız döneminde Isparta'ya 16 kattrilyon yatırım yaptık. Biz, ben anlayışı ile çalışmadık. Biz anlayışı ile çalıştık.

HASTANEMİZDEN BUGÜNE KADAR 1 MİLYON 200 BİN İNSANIMIZ FAYDALANDI

Şehir hastanelerinden birini de Isparta'da açtık. 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veriyor. Fırsat olsa bunlar şehir hastanelerini de yıkarlar. Böyle bir şey olursa ne yaparsınız? Bunlara hadlerini bildirirsiniz değil mi? Hastanemizden bugüne kadar 1 milyon 200 bin insanımız faydalandı. 3 binin üzerinde bebek dünyaya gözlerini şehir hastanesinde açtı.

Gerçekleştirilen 45 bin cerrahi müdahaleyle vatandaşlarımız şifa buldu. Bizim muhalefet şehir hastanelerinden de şikayet ediyor. Onlara tavsiyem, bay Kemal'in SSK müdürü olduğu dönemdeki hastaneleri bir daha inceleyin bakalım. İnşallah önümüzdeki dönemde açacağımız 27 yeni şehir hastaneleriyle bunlara rahatsızlık vermeyi sürdüreceğiz.

24 HAZİRAN SEÇİMLERİ TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ SEÇİMLERİDİR

Önümüzdeki dönemde yıkım ittifakının bizi engellemesine, projelerimizi sabote etmelerine izin vermeyeceğiz. Isparta hazır mısınız? Yeni Türkiye'ye evet mi ? Güçlü Türkiye'ye evet mi? 24 Haziran'da inanıyorum ki halkımız bizi mahçup etmeyecek.Şimdi yep yeni bir döneme hazırlanıyoruz.

İnşallah 24 Haziran seçimleri ile 2023 hedeflerini gerçekleştireceğiz. 24 Haziran seçimleri Türkiye'nin en önemli seçimleridir.