Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük şamarı 24 Haziran'da vuracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: En büyük şamarı 24 Haziran'da vuracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimleri için partisinin seçim manifestosunu açıklıyor.

AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi için kongrenin yapılacağı Sinan Erdem Spor Salonu ve çevresinde güvenlik önlemleri alındı. Gündüz saatlerinde trafiğe kapatılan Ataköy bağlantı yoluna kontrol noktaları kuruldu ve kongreye katılacak olan partililer bu kontrol noktalarından geçerek salona gitti. Kritik kongreye gelen ilk isim Başbakan Binali Yıldırım olurken, dışarıda bekleyen kalabalığa seslenen Başbakan Yıldırım, 'Her seçim önemlidir ancak, bu seçim daha da önemldir' ifadelerini kullanıdı. Yıldırım'ın ardından salona giriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin seçim manifestosunu açıklıyor.

ERDOĞAN 24 HAZİRAN SEÇİM MANİFESTOSUNU AÇIKLIYOR

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları;

1071'ten beri bu topraklar bize yurt oldu, vatan oldu. Bizi biz yaptı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ŞAMARI 24 HAZİRAN'DA VURACAĞIZ

Başbakan'ın ardından kongre alanına giriş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongre öncesi dışarıda bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalrından öne çıkan satır başları şöyle;

Manifestomuzla birlikte, başkanlık sisteminin geleceğini ortaya koyacağız. İniallah bundan sonra da milletimin vereceği vekaletle yolculuğumuza devam edeceğiz. Buna hazır mıyız? Sizden bir ricam var, bizim rabiamızı biliyorsunuz. Bu rabiadan taviz yok. Her şey çünkü burada. Öyle bir haykırın ki, sadece Türkiye değil, tüm dünya duysun; Tek vatan, tek millet, yek bayrak ve tek devlet.
Bizi bölmek isteyenlere en büyük şamarı 24 Haziran'da vuracağız. Bunun adı da 'Osmanlı Tokadı' olacak. Bu ülkeye bu vatana yan bakana affımız yok. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Bestler Deresi'nde F16 olduk tepelerine tepelerine bindik. Şu anda teröristlerden etkisiz hale getirilenlerin sayısı 4 bin 415. Durmak yok yola devam. Her türlü oyunu oynadılar ama bu oyunların hiç biri tutumadı. Bu millet yüce ve asil bir millet.

BAŞBAKAN YILDIRIM: 24 HAZİRAN BİR MİLATTIR

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İstanbul 6. Olağan İl Kongresi'nin yapıldığı Sinan Erdem Spor Salonu önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, bereketli bir günün yaşandığını ifade etti.

Dünya şehri, Peygamber'in müjdelediği, Fatih Sultan Mehmet Han'ın fethettiği İstanbul'da olduklarını belirten Yıldırım, yağmura rağmen salonun içini ve dışını hınca hınç dolduran vatandaşları muhabbetle selamladığını dile getirdi.

24 Haziran'a giden yolda İstanbul'un Türkiye'ye bir mesaj verdiğini anlatan Yıldırım, "İstanbul, diyor ki 'Burası, bu mübarek şehir Türkiye'nin özetidir. Hakkari buradadır, Edirne buradadır, Sinop buradadır, Trabzon, Kastamonu, Sivas, 81 vilayet buradadır, Evlad-ı Fatihan buradadır, Balkanlar buradadır, Kafkaslar buradadır. Kısacası İstanbul, Türkiye'nin özetidir." dedi.

"YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ"

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye'nin geleceği için AK gençliğin, AK kadınların, AK kadroların ayakta olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul, dünya şehri, İstanbul payitahtlar şehri. İstanbul'a memleket sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan 1994'te belediye başkanı olduğunda, maalesef vesayet odakları o gün de hazmedemediler. Saçma sapan sebeplerle sadece şiir okuduğu için hapse mahkum ettiler. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ı, Türkiye için vesayet odakları tehdit olarak gördüler. O yüzden siyasetten men etmeye çalıştılar. Hatta daha ileri gittiler, 'Muhtar bile olamaz' dediler ama bu aziz millet, onu cumhurbaşkanı yaptı. Milletin adamını, milletin idaresinin başına getirdi. İşte Pınarhisar'dan sonra başlayan yolculuk, bugün 16. yılını doldurdu. Bundan sonra yeni bir döneme giriyoruz. Yeni dönem nedir? Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi. Aslında milletimiz bu kararı çoktan verdi. 16 Nisan 2017'de bu kararı millet verdi, 'Durmak yok, kutlu yürüyüşe devam.' dedi."

Yıldırım, 16 yıl önce İstanbul'dan başlayan kutlu yürüyüşün, 24 Haziran'da 2023'e, cumhuriyetin 100. yılına doğru emin adımlarla devam ettiğini aktararak, "24 Haziran, Türkiye için bir milattır. 24 Haziran, vesayetin bir daha geri gelmemek üzere yok olması için önemli bir tarihtir. 24 Haziran'da son vesayet kalıntılarını da sandığa gömmeye hazır mısınız? Kutlu yürüyüşü cumhuriyetimizin 100. yılına giderken daha güçlü bir sesle devam ettirmeye var mısınız? İstanbul'da yeni bir rekora imza atacak mıyız? Allah sizden razı olsun. İstanbul, her zaman farklı İstanbul. İstanbul, işte bugün yağmur demeden, soğuk demeden, içeride ve dışarıda onbinlerin toplandığı, coşkuyla reisini, liderini beklediği İstanbul. 24 Haziran'ın ayak seslerini İstanbul'dan duyuyoruz. Hazır ol 24 Haziran, yeni bir gün, yeni bir tarih, Türkiye'nin aydınlık yarınlarının açılacağı gündür." ifadelerini kullandı.

24 Haziran seçimlerinin önemine değinen Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu seçimler önemlidir. Neden önemli? Her seçim önemli ama bu seçim çok daha önemli, çünkü bu seçimde şer odakları bir araya geldiler. İçeride ve dışarıda, Türkiye'nin büyümesini, gelişmesini ve bölgede söz sahibi olmasını hazmedemeyenlerin, memleket sevdalılarıyla 'memleket meselesi' diyerek Cumhur İttifakı'yla yola çıkanların, Yenikapı ruhuyla 15 Temmuz alçaklarına dersini vereceği önemli bir seçimdir. Şehitlerimizin emaneti üzerimizdedir. Ülkemizin bağımsızlığına, ayyıldızlı bayrağımıza kalkan elleri bir daha geri gelmemek üzere kıracağımız önemli bir tarihtir. AK Parti İstanbul Teşkilatı her zaman değişimin, dönüşümün öncüsü olmuştur. Bu seçimde de yeni bir gün, aydınlık yarınlar İstanbul'dan başlayacaktır. Sizlere güveniyorum, sizlere inanıyorum."

"İSTANBUL TÜRKİYE'NİN ÖZETİ"

Yıldırım, partisinin İstanbul İl Kongresi için salonda yaptığı konuşmada "İstanbul, biz hazırız yeni bir rekor yazmaya hazırız diyor. 24 Haziran'da yeni bir tarih yazacak mıyız? İstanbul her zaman farklı, Türkiye'nin özeti. İstanbul bu coğrafyanın en büyük medeniyet merkezidir. AK Parti hareketinin bu kutlu yolculuğu İstanbul'da doğdu" diye konuştu.

NELER YAŞANDI?

Sabaha karşı trafiğe kapatılan Ataköy bağlantı yoluna kontrol noktaları kuruldu. Kongreye gelenler yürüyerek bu kontrol noktalarına geliyor. Üç ayrı arama noktasından geçen katılımcılar iki ayrı alana yönlendirildi.NELER YAŞANDI?

Sabaha karşı trafiğe kapatılan Ataköy bağlantı yoluna kontrol noktaları kuruldu. Kongreye gelenler yürüyerek bu kontrol noktalarına geliyor. Üç ayrı arama noktasından geçen katılımcılar iki ayrı alana yönlendirildi.

YAĞMURLUK DAĞITILDI

İstanbul'da yağış etkkisini artırdı, polisler vatandaşları daha hızlı bir şekilde içeri almaya çalışıyor. Salon dışındaki vatandaşlara yağmurluk dağıtıldı.