"DAEŞ, İsrail'den özür diledi"

"DAEŞ, İsrail'den özür diledi"

Yaalon, Suriye'de DAEŞ'in kontrolünde bulunan bölgelerden terör devleti İsrail'e saldırı olduğunda, kendilerinden özür dilendiğini söyledi. Terör devleti İsrail, Müslümanlara her türlü zulmü maruz göre terör örgütü DAEŞ ile olan ilişkisini itiraf ederek,

Terör devleti İsrail'in kuzeyindeki Afula kentinde bir etkinlikte konuşan Eski İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya'alon, İsrail'in Suriye ve DAEŞ'e yönelik politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İsrail'deki 'Tikun Olam' isimli internet sitesinin haberine göre, Yaalon, Suriye'de DAEŞ'in kontrolünde bulunan bölgelerden İsrail'e saldırı olduğunda, İsrail'den özür dilendiğini ifade etti.

İsrail Savunma Bakanı, şunları kaydetti:

"Bu şartlar altında sorumlu ve çok dengeli bir politika izlemek zorundasınız. Bu şekilde bir taraftan kendi çıkarlarınızı korurken, diğer taraftan da olaya müdahil olmaktan kaçınmalısınız. Çünkü İsrail, bir taraf adına müdahalede bulunursa bu diğer tarafın çıkarlarına hizmet edecektir. Bu sebeple biz İsrail olarak kırmızı çizgilerimizi ilan ettik. Her kim egemenlik hakkımızı ihlal ederse bizim gücümüzü anında tüm ağırlığıyla hissedecektir. (Suriye'den İsrail'e saldırılar) Genellikle Esed rejiminin kontrolündeki bölgelerden geliyor. Ancak DAEŞ'in bulunduğu noktalardan saldırı yapıldığında, DAEŞ hemen İsrail'den özür diledi."