Deprem bölgelerindeki 4 ilde okullar açılıyor! Dersler nasıl işlenecek? Sınıflar nasıl olacak? İşte detaylar...

Deprem bölgelerindeki 4 ilde okullar açılıyor! Dersler nasıl işlenecek? Sınıflar nasıl olacak? İşte detaylar...

Türkiye'deki deprem felaketinin ardından normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte eğitim ve öğretimde yeni gelişmeler yaşandı. Buna göre deprem bölgelerindeki 4 il ve 22 ilçe de eğitim ve öğretim için okullar açılıyor.

6 Şubat günü Kahramanmaraş merkezli 11 lide gerçekleşen yıkıcı depremlerin etkisi deprem bölgeleri başta olmak üzere tüm ülke genelinde hissedilmeye devam ederken normalleşme ve deprem bölgelerinde hayatın olağan devam edebilmesi adına eğitimde yeni düzenleme yapıldı.

Deprem bölgelerindeki 4 ilde okullar açılıyor! Dersler nasıl işlenecek? Sınıflar nasıl olacak? İşte detaylar... - Deprem bölgelerinde eğitim ve öğretim bugün başlıyor. Depremin merkez üssü Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'daki 22 ilçede eğitim ve öğretim bugün başlıyor. 1127 okulun bulunduğu depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta 12 okul yıkıldı. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, okullar da kademeli olarak açılıyor.

kapak-233108.jpg

Ekinözü ve Andırın ilçelerinde tekrar ders başı yapıldı. Hatay'da da depremde kentteki 1315 okuldan 5'i yıkıldı. Kentteki 7 ilçedeki 494 okulda hazırlıklar tamamlandı. Altınözü, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Reyhanlı, Payas ve Yayladağı ilçelerinde ders zili çaldı.

Depremin büyük hasar verdiği kentlerden Malatya'da da eğitim ve öğretime 49 gün sonra tekrar başlanıyor. Hasarsız olduğu belirlenen Arapgir, Arguvan, Hekimhan, Pütürge, Doğanyol, Kale, Yazıhan ve Darende ilçelerindeki okullarda ders zili çaldı.deprem-bolgesinde-egitim-cadirda-basladi-15647620-amp.jpg

Adıyaman'da ise Kahta, Gerger, Sincik, Samsat ve Çelikhan ilçelerinde yüz yüze eğitime başlanmasına karar verildi. Depremin yıktığı kentlerdeki diğer ilçelerde okulların ne zaman açılacağına ise valilikler karar verecek.