Dışişleri Bakanlığı 32 bin TL maaşla kamu personel alımı yapacak! Başvurular başladı

Dışişleri Bakanlığı 32 bin TL maaşla kamu personel alımı yapacak! Başvurular başladı

Resmi Gazete ilanlarına göre Dışişleri Bakanlığı tarafından yüksek maaş ile kamu personel alımının yapılacağı öğrenildi. Başvuru şartları ve detayları belli oldu.

5 Şubat tarihli Resmi Gazete ilanlarına göre Dışişleri Bakanlığı kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Bu ilan ile birlikte Yazılım üzerine çalışacak olan kişilerin arandığı ifade edilirken ilanda kişilerin başvuru yapabilmesi için gerekli olan tüm şartlar ve detaylar da belli oldu.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI 32 BİN TL MAAŞLA PERSONEL ALACAK!

Yayımlanan ilana göre Türk Akreditasyon Kurumunda istihdam edilmek üzere, uygulanacak olan yazılı ve sözlü sınav sonucunda 1 adet sözleşmeli bilişim personeli alınacağı öğrenildi. Başvuru yapmak isteyen kişiler için gerekli olan şartlar ve detaylar ise belli oldu.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Kadro için başvuru yapmak isteyen kişilerin yayımlanan hem genel hem de özel başvuru şartlarının tümünü sağlaması gerekmektedir. Bu şartlar genel başvuru şartları ve özel başvuru şartları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Genel Başvuru Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması,

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak zorunludur.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Verilen kadroda başvuru yapmak isteyen kişilerin hem genel başvuru şartlarını hem de özel başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Özel başvuru şartları ve ilanın diğer detayları ise şu şekilde verilmiştir; DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Yazılım üzerine çalışmak üzere Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapmak isteyen kişilerin e-Devlet üzerinden Türk Akreditasyon Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden 5 Şubat 2023 tarihi ile 19 Şubat 2023 tarihleri arasında saat 23.59'a kadar başvurularını tamamlamış olması gerekmektedir.