Emekliye ek zam geliyor! Tabloya bak maaşını öğren işte yeni maaşlar

Emekliye ek zam geliyor! Tabloya bak maaşını öğren işte yeni maaşlar

Türkiye'de 12 milyon emekli ve 2 milyon 250 bin EYT'den emekli olacak kişi ile birlikte toplam 15 milyon emekliyi yakından ilgilendiren gelişmeler duyuruldu.

Emekliye ek zam geliyor! Tabloya bak maaşını öğren işte yeni maaşlar - Türkiye'de 12 milyon emekli ve 2 milyon 250 bin EYT'den emekli olacak kişi ile birlikte toplam 15 milyon emekliyi yakından ilgilendiren gelişmeler duyuruldu. Emekli aylığı alan 15 milyon kişinin maaşlarına yapılacak ek zamma dair de bilgiler kulislerde yer almaya devam ediyor. Emekli aylığı alanlara da son dakika yeni ek zam haberleri gelmeye başladı.

Emekli vatandaşlara sağlanacak ek zam müjdesi ile birlikte vatandaşlara toplamda da bin 610 lira ödemelerin nasıl olacağı araştırılıyor. Bu zam sonrasında da emekli maaş hesaplamaları hakkında tüm gelişmeler avazturk.com adresinde yer alıyor.

15 MİLYON EMEKLİ FAYDALANACAK

15 milyonu aşkın emekli için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelen açıklama ile maaşlara %30 zam kararı çıktı. Emekli maaşlarına yüzde 30 zammın ardından en düşük emeklinin maaşı 5.500 TL oldu. Emekli ve emekli yakını bu zammı yetersiz buldu ve daha çok zam alınması gerektiğini açıkladılar. Artan enflasyon ve tüm ürün ve hizmetlerde zamların durmaması nedeni ile alacakları maaşları az bulan emeklilere, seçim müjdesi olarak duyuruldu. Seçimin 14 Mayıs da yapılması ile birlikte, emekli olanlara seçime doğru ek zam ödemesi bekleniyor. Emekli maaşlarına %25 ile %30 arasında Mayıs ayına kadar yeni bir artış yapılması bekleniyor.

1.610 TL ek zam veriliyor mu?

Emekliye ek zam kararı tam olarak kesinleşmemiş olsa da emekli olan kişiler için seçimden 1 ay önce yeni bir zam paketi açıklanacağı bilgisi duyuruldu. Bu zam paketi ile beraber, en düşük emekli maaşı yükselmiş ve alım gücü artmış olacak. Emekli maaşlarında ise herhangi bir işlem yapılmayacak. Ekonomik sıkıntı yaşayan emeklilere 1.610 TL emekli ek zam müjdesi kısa bir süre içinde verilecek. Nisan ayı içinde verileceği düşünülen ek ödemeler ile en düşük emekli maaşlarına ek olarak 1.610 TL ödeme daha yapılacak. 1.610 TL ek zam için henüz resmi bir açıklama gelmedi.