Erdoğan'ın okuduğu imam hatip lisesi yeniden açılıyor

Erdoğan'ın okuduğu imam hatip lisesi yeniden açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisinin mezun olduğu İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin yeni halini inceledi. Okul, bugünden itibaren yoluna, İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak devam edecek.

Hikayesi 1951 yılında başlayan İstanbul İmam Hatip Lisesi, bugünden itibaren tarihine ve misyonuna yaraşır bir şekilde yeniden inşa edildi. Okul yeni ismiyle, "İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi" olarak yoluna devam edecek.Bir süre önce ihtiyacı karşılamada yetersiz kaldığına karar verilen okul Astay İnşaat tarafından en son inşaat teknikleri ve yeni bir mimari anlayışla inşa edildi. İnşaat sırasında okul kompleksi içerisinde yer alan iki adet ahşap bina aslına uygun olarak yeniden yapıldı.

ERDOĞAN VE DİĞER SİYASETÇİLERİN MEZUN OLDUĞU OKUL

66 yıllık tarihe sahip olan okulda, Türk siyasi tarihine mal olan isimler öğrenim gördü. Bu isimler arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, ekonominin koordinasyonundan sorumlu eski Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren gibi pek çok bakan ve bürokratlar yer alıyor.

İnşaatı tamamlanan ve resmi açılışının önümüzdeki eğitim yılının başında yapılması planlanan İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi göz dolduran mimarisiyle, yeni hizmet binaları ve modern sınıflarıyla, Türkiye'nin yüz akı nesiller yetiştirmeye devam edecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN OKULU ZİYARET ETTİ

Fatih'te bulunan İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin inşaatına saat 14:30 sıralarında gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapımında sona gelinen inşaatla ilgili bilgi aldı.  Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti.