Eski cumhurbaşkanının torunundan itiraf gibi itiraf! Babam kara paracı, dedem ise katil!

Eski cumhurbaşkanının torunundan itiraf gibi itiraf! Babam kara paracı, dedem ise katil!

Güney Kore’nin eski Cumhurbaşkanı Chun Doo- hwan’ın torunu Chun Woo- won, ortalığı karıştırdı. Dedesi ve babası hakkında olay yaratan iddialarda bulundu. İşte ayrıntılar…

Güney Kore resmen ayağa kalktı. Ülkenin eski Cumhurbaşkanı Chun Doo- hwan, torununun söyledikleri ile gündeme bomba gibi düştü. Instagram hesabından arka arkaya paylaşımlar yayınlayan torun Chun Woo- won, aile üyelerinin işledikleri suçları tek tek açıkladı. Chun Woo- won’un yaptığı açıklamalar, haber kaynaklarının ilk sıralarına yerleşti.

Eski cumhurbaşkanı olan dedesi ve öz babası ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulunan Chun Woo- won, ülkeyi resmen karıştırdı. Babasının kara para akladığını dedesinin ise bir katil olduğunu ileri süren genç adam, herkesi şaşkına çevirdi. İddiaların doğruluğuna ilişkin birçok tartışma yaşanırken sosyal medya kullanıcıları paylaşımları yakın takip altına aldı.

BABASINI, DEDESİNİ VE AMCASINI İFŞALADI!

eski-cumhurbaskaninin-torunundan-itiraf-gibi-itiraf-babam-kara-paraci-dedem-ise-katil.png

Ülkenin eski Güney Kore Cumhurbaşkanı Chun Doo- hwan, torunun kendisi ve diğer aile üyeleri ile ilgili ortaya atmış olduğu iddialar ile dikkatleri üzerine çekti. Instagram hesabından arka arkaya paylaşımlarda bulunan torun Chun Woo- won, söylediklerinden şüphe duyulmaması adına ehliyetini, Kore’deki oturum evraklarını ve çocukluğunda dedesi ile çekilmiş olan fotoğraflarını da gönderilerine ekledi.

Güney Kore’yi 1980- 1988 döneminde yöneten dedesi, babası ve amcası hakkında çarpıcı bir paylaşım yapan Chun Woo- won, o paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Dedemin bir katil olduğunu düşünüyorum. Ülkesini savunan bir kahraman değil, bir suçlu. Babam ve üvey annem hayatlarını idame ettirebilmek adına kara para harcıyor. Babam, Güney Kore’deki suçlarını gizlemek, Amerikan vatandaşlığı alabilmek için sahte evrak da düzenledi. Hristiyan bir vaiz olduğunu söylüyor onlara. Amcam şarap işi ile ilgileniyor. Şarap işi astronomik paraları olmayan birinin yapabileceği bir iş değil.”

OĞLU ADINA ÖZÜR DİLEDİ!

Günahlarından arınma ve temiz bir başlangıç yapabilmek adına bunları anlattığını belirten Chun Woo- won, ailesinin bu açıklamaların ardından kendisi için “akıl sağlığı yerinde değil” açıklamasında bulunacağını belirtti. 2022 yılında depresyon dağınıklığı ve hiperaktivite teşhisi sebebi ile tedavi gördüğünü belirten Chun Woo- won, tedavisini tamamlamış olduğunu da ekledi.

Oğlunun paylaşımlarının ardından Chosun Ilbo gazetesine konuşan baba Chun Jae- young, oğlunun akıl sağlığının yerinde olmadığını ve çok büyük bir depresyon yaşadığını belirtti. Chun Jae- young, oğlunun açıklamalarında adı geçmiş olan herkesten özür diledi.