EYT'de son dakika! Komisyonda görüşüleceği tarih belli oldu

EYT'de son dakika! Komisyonda görüşüleceği tarih belli oldu

EYT'de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. EYT'nin komisyonda görüşüleceği tarih netleşti. İşte o tarih.

EYT'de son dakika! Komisyonda görüşüleceği tarih belli oldu: Emeklilikte yaşa takılanlarla ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Az önce açıklanan bilgilere göre EYT'nin komisyonda görüşüleceği tarih netleşti. Milyonlarca vatandaşın sabırsızlıkla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar bugün Meclis Başkanlığı'na sunuldu. EYT ile ilgili detaylı açıklamalar ise AK Parti tarafından geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu tarafından yapılan açıklamalar sonucunda prim günü ve sigortalılık süresini tamamlayan herkesin emekli olabileceği açıklanmıştı.

AK Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu yapmış olduğu açıklamalarda EYT' bekleyen vatandaşlar hakkında önemli açıklamalarda bulunda. Akbaşoğlu "Özellikle EYT’li kardeşlerimizi hürmetle selamlıyorum. Bugün hakikaten tarihi bir gün. Zira bir sözümüzü daha yerine getirmenin bahtiyarlığı içerisindeyiz. 5 adım atacağız demiştik. Asgari ücretle ilgili düzenlemeyi yapacağız.

Memur ve emeklilerle ilgili SSK, Bağ- Kur, Emekli Sandığı, bütün emeklilerimizin maaşlarının düzenlenmesiyle ilgili adımları atacağız. 3600’ü hayata geçireceğiz. 500 bine yakın sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini temin edeceğiz.

EYT ile ilgili yasal düzenlemeyi yapacağız dedik. EYT ile ilgili kanun teklifimizi AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak arkadaşlarımız TBMM Başkanlığı’na sunuyorlar. Hayırlı olsun, bu kanunla ilgili detaylı açıklamalarda bulunacağım." şeklinde konuştu.

2 ŞUBAT PERŞEMBE GÜNÜ

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili kanun teklifinin Komisyonda görüşüleceği tarih netleşti. Bu tarih 2 Şubat Perşembe günü olarak açıklandı. Bu tarihte EYT TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlanacak.

Komisyon Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz tarafından EYT düzenlemesi ile ilgili tüm detayların bulunduğu Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşmelerinin sağlanması için ilgili bakanlıkları, işçi ve işveren kuruluşlarını, dernek ve platformları davet edildi. Komisyon görüşmesi Perşembe günü saat 11.00'de gerçekleştirilecektir.