Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un istifa iddiaları ardında açıklama geldi: 31 Mart Cuma gününe kadar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un istifa iddiaları ardında açıklama geldi: 31 Mart Cuma gününe kadar

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un başkanlıktan istifa edeceğine yönelik sosyal medyada dolaşan iddiaların ardından bugün kulüp toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Koç, 31 Mart'ı işaret etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Kulüpler Birliği toplantısının çıkışında toplantıda alınan kararlar için önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerdeki spor camiasındaki 'Ligden çekilen Gaziantep FK le Hatayspor'la oynanan maçlar sayılmasın' önerisi kulüplerce oylandı.

Kulüplerin oylamalarının ardından gerçekleşen toplantıya yönelik olarak Koç önemli açıklamalarda bulundu. Koç, toplantıya 12 kulübün katıldığını belirterek, 'Hatayspor Kulübü Başkanı da yer aldı. Uzaktan katılım olmadığı için de bu kadar kişiydik. Mazereti olan arkadaşlara da bugün istişare ettiğimiz konuları yazıyla sorduk, cevap bekliyoruz. 31 Mart Cuma gününe kadar da görüşümüzü TFF'ye ileteceğiz.' dedi.

435315.jpg

Depremler sonrasındaki karar ile ilgili olarak Koç, 'Herkesin merak ettiği konu deprem vesilesiyle 2 takımımızın ligden çekilmesiyle bundan sonraki puan durumunun nasıl hesaplanacağı. Öncelikle sizin beklentinizin aksine gergin bir toplantı olmadı. Konuştuğumuz pek çok konudan bir tanesi bu konuydu. Önümüzde çok çok kısa zamanda hepimizin çıkarlarını, faaliyetlerini, yatırımlarını etkileyecek yabancı oyuncu kuralı, sayısı gibi unsurlar var. Çok çok kısa vadede olmasa da nispeten kısa vadede ligimizin yayın ihalesi, Türkiye Kupası’nın yayın ihalesi gibi konular var. Birkaç gün sonra almamız gereken borçsuzluk kağıdı için vergisel mevzular var. Passolig ihalesi var. Dolayısıyla konuştuğumuz konulardan bir tanesi buydu' ifadelerini kullandı.

Koç, deprem bölgelerindeki kulüpler ile ilgili olan kararın konuşulmasını şu sözlerle aktardı:

Görüşlerin hepsini yazılı istedik. Öyle demiştim, böyle demiştim yanlış anlaşılma olmasın diye. Bugün burada oy verenlerin de görüşlerini yazılı istedik. Bunları TFF’ye sunacağız. Bizim aramızda ilkesel bir karar var. O da böyle önemli konularda 3’te 2 olması gerekiyor diye. Ama içerde verdiğimiz kararda 3’te 2 olsun ya da olmasın bütün görüşleri şu kadar takım bunu istiyor, bu kadar takım bunu istiyor diye federasyona sunacağız.

Burada iki alternatifte de mağdur olan takımlar var. Fayda sağlayan takımlar var. O kadar kolay değil. TFF, benim 5 sezonluk dönemimde ciddi anlamda kulüplerin taleplerini, ricalarını dinleyen, kulak veren, hassasiyet gösteren, yapabileceklerini yapabildiği kadar yerine getirmeye çalışan, diyalog içinde olan, kulüpler için var olan bir federasyon kimliğini çok kısa süre içinde göstermiştir.