FETÖ’nün kırk duası var! Kırkı da darbe üstüne

FETÖ’nün kırk duası var! Kırkı da darbe üstüne

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, yine darbe halisünasyonu görmeye başladı. Ramazan ayını fırsat bilen FETÖ elebaşı, cezaevlerinde itirafçı olan teröristleri ‘cehennemle’ tehdit ederken, diğerlerine de ‘Gök kapılarının açıldığı’ sözleri ile umut verme yoluna g

Ramazan ayını fırsata çeviren teröristbaşı Fethullah Gülen 'Kaos ve Ramazanlaşan Ruhlar' başlıklı yazı kaleme aldı. FETÖ elebaşı, bol bol tehdit savururken, umut dağıtmaktan da geri durmadı. Kripto elemanlarına da mesaj veren FETÖ elebaşı, eski güzel günlerin döneceğine ilişkin de şu vaatte bulundu:

Onları eski hallerine, güzel durumlarına yeniden iade buyur!... Haklarını, imkanlarını iade buyur!... Onlar, bir kısım mutasallıtların, mütegalliplerin, mütemelliklerin tasallutuna, saldırısına, tahakkümüne maruz kaldılar; o zalimlerin ve münafıkların ellerinden onları kurtar! Ve onları salıver!” diye inleyeceksiniz. İnlemeliyiz; bir yönüyle, içimizin sesi olarak, heyecanlarımızın bir mızrap gibi kalbimizin hassasiyet tellerine dokunması neticesinde çıkacak seslerle, aralanan gِök kapılarını değerlendirmeye bakmalıyız."

HALA GAZ VERİYOR

Güvenlik birimlerinin değerlendirmelerine göre; FETÖ elebaşı, teröristlere gaz vermekten de geri durmadı. Ramazan ayında okunması gerekli sözde duaları da sıralayan FETÖ elebaşı, "Ey her yana değişik mahlukatından ordular yollayan!” sözleriyle yeni bir darbe çağrısı yaptı. FETÖ ela başı, kendine bağlı teröristlere tahliye vaadinde bulunurken, "Masumiyetine rağmen hürriyeti gasp edilen bütün kardeşlerimizi bir an evvel hürriyetlerine kavuştur" sözlerini kullanması dikkat çekti.

FETÖ DE "SENARYO" DEDİ.

Öte yandan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kontrollü darbe" söylemine sarıldı.  15 Temmuz darbe girişiminin uydurulan senaryo olduğunu iddia eden FETÖ ele başı bu konuda da şunları yazdı:

"Her gün buraya birkaç tane mağdur, mazlum… Vazifesini yaparken, hiçbir şeyden haberi yok, ne Temmuz biliyor, ne Ağustos biliyor, ne Aralık biliyor; hiçbir şey bilmiyor. Bunlar ne, ne olmuş bunlarda, onu da bilmiyor. Sonra da uydurulan bir hadise, bir senaryo; hemen onu müteakip aynı gün bütün o insanların ipleri çekilmiş, idam ediliyor gibi."b

AVAZTURK/Kürşat Türkdoğan