Flaş istifa: Bolu Vali Yardımcısı Özsoy AK Parti’den adaylık için istifa etti

Flaş istifa: Bolu Vali Yardımcısı Özsoy AK Parti’den adaylık için istifa etti

24 Haziran 2018 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminde aday adaylığı için kamudan istifa eden ilk isimlerden biri Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy oldu.

Türkiye 24 Haziran 2018 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimine kilitlenirken, aday adaylığı için kamu çalışanlarının istifa haberleri de gelmeye başladı. İstifa eden ilk isimlerden biri de Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy oldu. Kaymakamlık ve Vali Yardımcılığı görevlerinde gösterdiği başarı ve haksızlık ve hukuksuzluklara karşı cesaretli tavırları nedeniyle Köroğlu lakabıyla da anılan Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy’un AK Parti Kayseri Milletvekili Aday Adaylığı için görevinden istifa ettiği öğrenildi. 
FETÖ’nün İzmir Askeri Casusluk Kumpasındaki mağdurlardan biri de olan Mustafa Özsoy, 15 Temmuz gecesi Bolu Valisi ile birlikte darbeye karşı dik duruşuyla nam salmış, 15 Temmuz sonrası ise OHAL’den sorumlu Vali Yardımcısı olarak Bolu’da örgüte yönelik operasyonlarla büyük taktir toplamıştı.

AVAZTURK