İhtisas Koleji ikinci mezunlarını verdi!

İhtisas Koleji ikinci mezunlarını verdi!

İhtisas Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim-öğretim faaliyeti gösteren İhtisas Sağlık Meslek Lisesi 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı Mezuniyet töreni muhteşem bir programla yapıldı.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde 2013 yılından bu yana eğitim veren İhtisas Sağlık Meslek Lisesi, 2. mezunlarını verdi.

Pursaklar Belediyesi Saray Selçuklu Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı mezunları mezuniyet belgelerini alırken dereceye giren öğrencilere de ödül verildi.

Mezuniyet törenine İhtisas Eğitim Kurumları Kurucusu Zafer Tarhan, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Gençlik Hizmetleri ve Spor Ankara İl Müdürü Gürhan Yıldız, İnci Koleji Kurucusu Mehmet Postallı, Magnet Okulları Kurucusu Ertuğrul Cenk, Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine İş, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Servet Türkayık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İhtisas Sağlık Meslek Lisesi Psikoloğu Damla Ekin Tarhan, İdari ve Eğitim Kadrosu, öğrenciler, veliler ve çok sayıda misafir katıldı. İhtisas Eğitim Kurumları Kurucusu Zafer Tarhan, törende yaptığı konuşmada, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılında İhtisas Eğitim Kurumları olarak İhtisas Sağlık Meslek Lisesi’nin yanında İhtisas Anadolu Lisesi olarak da eğitim verileceğinin açıkladı.

Mezuniyet programında sırasıyla Okul Müdürü Tuğrul Akar, Kurucu Zafer Tarhan, Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil ve Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel birer konuşma yaptılar.

Konuşmalardan sonra İhtisas öğrencileri tarafından hazırlanan Zeybek oyunu gösterisi yapıldı. Yine öğrenciler tarafından hazırlanan Erik Dalı oyunu sergilenirken, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Okulun 12. Sınıf öğrencileri Hakan Topgül ve Ezgi Vildan Zor okulun Bayrak ve Sancağını 11. Sınıflardan Sena Şen ve Yakup Demirel’e teslim etti.

Devir Teslim töreninden sonra plaketler taktim edildi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında başarılı olan öğrencilerden Onur Ödülü Yasemin Kaya’ya verilirken, Okul Üçüncüsü Ceyda Kars, Okul İkincisi Name Koca ve Okul Birincisi Vildan Korkmaz’a plaket verildi.

Okul Birincisi olan Vildan Korkmaz Okul Mezuniyet Kütüğüne isminin yazılı olduğu pirinç plakayı çaktı.

Ayrıca öğrencilerin Staj yaptıkları hastanelerde sorumlu Hemşireler Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Kadriye Kızıltepe, Fatma Kavlak, Fatma Erduran, Çubuk Halil Şıvgın Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Mine İş, ayrıca öğrencilerin Stajlarında görev alan Okul Meslek Dersi Öğretmenleri Pınar Evci, Ayşe Merve Aydın, Nazire Göller, Müjgan Salam, Sema Kurban'a plaketleri taktim edildi.

Daha sonra sahneye çıkan 12. Sınıf öğrencilerine Mezuniyet Belgeleri verildi.

Toplu fotoğraf çekimi sonrasında mezun olan öğrenciler büyük bir coşku ile keplerini havaya fırlatarak doyasıya eğlendiler.

Program Mezun Öğrenciler ve Velilerin fotoğraf çektirmesi ile son buldu.

0-039.jpg00-023.jpg0000-008.jpg

000-020.jpg00000-005.jpg