İSKİ İstanbul’da su kesintisi ile ilgili açıklamada bulundu: Kısıtlama kararı var mı?

İSKİ İstanbul’da su kesintisi ile ilgili açıklamada bulundu: Kısıtlama kararı var mı?

İstanbul’da yaşayan vatandaşları yakından ilgilendiriyor. İSKİ yaptığı yazılı açıklama ile İstanbul’da su kesintisi yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Yapılan açıklamada, ilde su kesintisinin öngörülmediği bildirildi.

İSKİ İstanbul’da su kesintisi ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bugün bazı basın yayın organlarında, Genel Müdür Yardımcımız Bülent Solmaz’ın açıklamaları üzerinden, İstanbul’da genel bir su kesintisi olacağı algısına sebep olan haberlere yer verilmiştir.

Öncelikle ifade etmek isteriz ki, şehrimizde bir su kesintisi öngörülmemektedir. Bu durum röportaj metninin içeriğinde de açıkça ifade edilmektedir.

Olağanüstü kuraklık yaşanan bu süreçte İdaremiz mevcut su kaynaklarından maksimum verim almak için çalışmalar yürütmektedir.

Evsel kullanım dışındaki alanlarda örneklenen kısıtlamalarla ilgili ise şu anda alınan herhangi bir karar bulunmamaktadır. Tedbir alınmasını gerektirecek bir durum ortaya çıkması halinde ise bu tedbirler halkımızla paylaşılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!

İSKİ Günlük Su Kesintileri

Vatandaşlar günlük su kesintileri https://www.iski.istanbul/web/tr-TR/ariza-kesinti2 internet üzerinden öğrenebiliyorlar.