İşte CHP'nin FETÖ imamı!

İşte CHP'nin FETÖ imamı!

CHP'li Özkan Yalım'ın, FETÖ'nün bürokrasi imamı Sesli'yle samimi olduğu ortaya çıktı. Yalım,100 şirkete yapılan mali denetleme konusunda yardım sözü vermiş.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Uşak vekili Özkan Yalım için fezleke düzenlenerek TBMM'ye gönderilmişti. 

Özkan Yalım'ın FETÖ bağlantılarının yer aldığı soruşturmanın detaylarına ulaşıldı. Dokunulmazlığının kaldırılması için düzenlenen fezlekenin TBMM’ye gönderildiği Yalım’ın, FETÖ yöneticileriyle irtibatları ortaya çıktı.

 Örgüt şirketlerine koruma

Hazim Sesli-Özkan Yalım tapeleri: Yalım’ın Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturmasında örgütün bürokrasi imamı Hazim Sesli ve tutuklu Uşak Organize Sanayi Bölgesi eski Başkanı Ali Yıldırım ile telefon görüşmeleri teknik takibe takıldı. İddianameye giren bilgilere göre Cihan Haber Ajansı'nın temsilcisi Yalım'a Koza Grubu’na yapılan baskınla ilgili basın açıklaması yapması talimatı veriyor. Yalım ise aldığı talimatla basın toplantısı düzenliyor.

Whatsapp’tan konuşalım

Özkan:Üstadım merhaba Hazim:Merhaba sayın vekilim iyi misin? Özkan: Uşakta mısın Hazim bey? Müsait olduğunda beni Whatsapp’tan veya Facetime’dan arar mısın? İşte CHP Milletvekili Yalım'ın FETÖ tutuklusu Uşak Organize Sanayi Bölgesi eski Başkanı Ali Yıldırım ile yaptığı pazarlığın tapeleri: Ö.Y.: Başkanım merhaba. A.Y.: Merhaba vekilim nasılsın. A.Y.: Bu maliyeden tekrar şey başladılar da ilk önce 21 esnaftı şimdi 100 esnafın defterini istiyorlar. Ö.Y. Bilgim yok, birileri bir talimat veriyor diyorsun yani. A.Y.: Bir bilgi vereyim dedim. Ö.Y.: Ankara'da tanıdığım var. A.Y.: 2 tanesi Ankara'dan gelmiş. Ö.Y.: 100 tane şirket, 100 şirkettin ııı nasıl diyeyim... A.Y.: Çoğu bize yakındır... (FETÖ) Ö.Y. : Başkanım benim yönlendireceğim kişiyle görüşmeden kesinlikle sorulara cevap vermesinler.