Karadeniz Teknik Üniversitesi yüksek maaşlı sözleşmeli personel alımı!

Karadeniz Teknik Üniversitesi yüksek maaşlı sözleşmeli personel alımı!

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylarda aranan şartlar, kontenjan bilgisi ve başvuru detayları paylaşıldı. Peki, son başvuru tarihi ne zaman?

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda yüksek maaşlı personel alımı yapılacak. Peki, adaylarda aranan şartlar nelerdir? İşte ilanın merak edilen tüm detayları…

Sözleşmeli personel alımı kontenjan bilgisi

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere;

  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (tam zamanlı)

  • 1 Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı (tam zamanlı) olmak üzere 2 kişilik sözleşmeli personel alımı yapılacak.65483.jpg

Başvuru şartları nelerdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere Yazılık Geliştirme Uzmanı ve Mobil Uygulama Geliştirme Uzmanı alımı yapılacak. Resmi Gazete’de yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanına göre adaylarda, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartlar aranmaktadır. Bunun yanı sıra adayların en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin; Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekir.

Ayrıca adayların 2021 ya da 2022 yılında gerçekleştirilen KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almaları gerekir. Adaylarda bazı özel şartlar da aranmaktadır. Aşağıdaki internet adresi üzerinden genel ve özel şartları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 27 Mart 2023 tarihinde başladı. Adayların başvuru iş ve işlemlerini 10 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamaları gerekmektedir. Peki, nereden başvuru yapılacak? Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvurusu için; https://online.ktu.edu.tr adresi üzerinden online olarak başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Adaylar için sözlü sınav tarihi 28 Nisan 2023 olarak açıklanmıştır. Sözlü sınav Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlük Binasında yapılacaktır. Sözlü sınavda başarılı olan adayların sonuçları sınavın bitiş tarihi itibarıyla 30 gün içerisinde www.ktu.edu.tr adresi üzerinden ilan edileceği de belirtilmiştir.