Katran kaynamakla olur mu şeker… FETÖ’nün Ermeni ve PKK aşkı!

Katran kaynamakla olur mu şeker… FETÖ’nün Ermeni ve PKK aşkı!

Terör örgütü FETÖ, şimdi de Ermeni diasporasına aşık oldu. Türkiye’ye karşı yurt dışında kampanyalar düzenleyen FETÖ, 24 Nisan’ı da unutmadı.

Sözde Ermeni Soykırımı’nın dillendirildiği tarihte bir yazı kaleme alan FETÖ’nün firari sözde Prof. unvanlı elemanı Mehmet Efe Çaman, Türk ve Müslümanlara kara çalmak için Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye’yi sözde Ermeni soykırımı ile itham etmekten utanmadı.

UTANMAZ ADAM

FETÖ elemanı Çaman, Türkiye’ye kinini 1915 olayları üzerinden şöyle kustu:

“Osmanlı hükümeti zorunlu göç kararı aldı. Milyonlarca kadın, bebek, çocuk, yaşlı, silahsız masum sivil Osmanlı vatandaşı (hala Osmanlı vatandaşıydılar!) yayan şekilde Suriye istikametine doğru yola çıkartıldı. Evlerini, köy ve kasabalarını, kentlerini terke zorlandılar. Mallarına el kondu. Yolda açlık, sefalet, hijyen koşulların korkunçluğu, salgın hastalıklar gibi belaların yanı sıra, toplu öldürmeler, tek-tek öldürmeler, tecavüzler, işkenceler gibi sistematik muamelelere tabi kılındılar. Bunları yapan, yaptırtan veya bunlara göz yuman Osmanlı hükümetiydi. “

BÜYÜK NİNEMİZ ERMENİ

FETÖ elemanı Çaman, sözde soykırım konusunda Ermenileri bile geride bırakan iftiraları peş peşe sıralamaktan kaçınmadı. Tehcir sırasında Ermeniler arasında milyonlara varan ölümler olduğunu öne süren Çaman, utanmadan şu iddiada bulundu:

“Bu yapılanların sonucunda Ermeni toplumu milyonlara varan kayıplar verdi ve bunun yanında etnik aidiyet temelinde kendi yaşadıkları coğrafi bölgeden başka bir bölgeye göçe zorlandılar. Binlerce çocuk ailelerinden kopartılarak Müslüman (Türk ve Kürt) ailelere evlatlık verildiler. Mülkleri Müslümanlara verildi. İşyerlerine el kondu. Tüm bu işlemler, Osmanlı Kanun-ı Esasi’sine aykırı olarak, onlarca anayasa maddesi ve kanun ihlal edilerek yapıldı. On binlerce Ermeni, bu korkunç zulümden çocuklarıyla beraber kaçmaya çalışırken öldürüldü. Dinlerini değiştirmek zorunda kalan on binlerce Ermeni kadın (aralarında ufak yaşta olanları çok) Müslümanlarla evlendirildi. Bu kadınların isimleri değiştirildi ve kendilerine Müslüman adlar verildi. Bugün Anadolu’da birçok ailenin büyük-büyük nenesi, Ermeni’dir. Tüm bu yaşananlar, kamuoyundan ve uluslararası toplumdan gizlenmeye çalışıldı. “

FETÖ VE PKK’YA DA AYNISI YAPILIYOR

Çaman, sözde Ermeni soykırımını iddialarını dillendirirken, FETÖ ve terör örgütü PKK ile mücadeleyi de aynı kefeye koyması dikkat çekti. Çaman, “Asimilasyon politikaları anadili Türkçe olmayan tüm Türkiye vatandaşlarına (başta Kürtler olmak üzere) uygulandı, uygulanıyor. Anayasaya dayanmayan uygulamalar, bugün de uygulanmakta. Mesela mülkiyet hakkının gaspı, insanların mallarına mülklerine çöreklenilmesi gibi. Mesela vatandaşlık haklarının ve sivil hakların belirli gruplar için askıya alınması gibi. 1990’ların köy boşaltmaları, kaybedilen insanlar, 2015 Cizre ve Diyarbakır olayları, 15 Temmuz sonrası yaşanan büyük çaplı takibat politikası, kökleri 1915 soykırımında olan habis kafa yapısının ürünüdür” diye yazdı.

AVAZTURK