Kemal bey şaşırtmadı! Fetöcüleri rencide etmeyin

Kemal bey şaşırtmadı! Fetöcüleri rencide etmeyin

TBMM Darbe Komisyonu'nun hazırladığı rapora karşı yazımına başlanan muhalefet raporu CHP'de kriz çıkarttı. CHP Genel Başkanı Aykut Erdoğdu ile İzmir Milletvekili Aytun Çıray arasında yaşanan gerilime CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da dahil olunca raporun

PATRON TARTIŞMASI

 

Edinilen bilgelere göre, CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, İzmir Milletvekili Aytun Çıray ile İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu arasında ilk olarak "Patron" tartışması yaşandı. 

Selin Sayek Böke'den boşalan genel başkanlık koltuğuna oturan Aykut Erdoğdu, rapora son şeklini kendisinin vereceğini belirterek, diğer isimlerden çalışmalarını teslim etmelerini istedi. CHP'nin komisyon üyeleri ise bu isteğe karşı çıkarak, ortak yazım konusunda ısrar etti. Kriz çözülemeyince konu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na iletildi. Kılıçdaroğlu ise Erdoğdu'dan yana tavır koyarak özellikle Aytun Çıray'ı devre dışı bıraktı.

 

İNCİTMEYİN

 

Kulislerde dillendirilen iddialara göre ikinci kriz ise raporun dili ve içinde yer alacak bilgiler konusunda çıktı. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun isimlerinin de rapora girmesine kesin gözü ile bakılırken, yine devreye Kılıçdaroğlu girerek " Raporun diline dikkat edin, FEÜÖ'nün ztabanını incitecek sert ifadelerden kaçının" telkininde bulundu.

 

SÜRE İDDİASI

 

Kılıçdaroğlu'nun rapora müdahele etmesi vekillerin tepkisini çekerken, AK Parti grubunun raporun yazımı konusunda süre konusunda dayatmada bulunduğu iddiaları ortaya atılarak CHP'de yaşanan krizin gözden uzak tutulmaya çalışması dikkat çekti.

Ali Çavuş

AVAZTÜRK