Manisa’da bir asker hayatını kaybetmiş 1046 asker hastanelik olmuştu… Sır perdesi aralanıyor

Manisa’da bir asker hayatını kaybetmiş 1046 asker hastanelik olmuştu… Sır perdesi aralanıyor

Manisa'da bir askerin öldüğü 1046 askerin de hastanelik olduğu olaya Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı el koydu. Savcılığın olayla ilgili soruşturma başlatmasının ardından Manisa polisi tanık ifadelerini almaya başladı. Öte yandan konuyla ilgili uzman sağlık

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı 1'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı'nda gıda zehirlenmesi sonucu bir askerin ölümü ve 1046 askerin  de hastanelik olmasıyla ilgili soruşturma başlattı. Manisa polisi olayla ilgili tanık ifadelerini almaya başladı. Tugay komutanlığı da idari soruşturma başlattı. Askerlerin en son hindi eti yediği belirlendi. Uzman sağlık heyetinin incemeleri devam ediyor, uzmanlar beyaz ve kırmızı ette bulunan bir bakteri veya virüsten şüpheleniyor.

Numuneler analizde

Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği 20 kişilik özel ekibin kışlanın mutfağı ve askerlerden alınan numunelerle ilgili incelemesi de devam ediyor. Ölen askerin otopsisinden çıkan ilk bulgular virüs şüphesini gündeme getirdi.

30 asker doktor gözetiminde

Manisa'da  1046 asker geçen salı günü bağırsak enfeksiyonu, kusma ve mide bulantısı şikayetiyle rahatsızlandı. Er Hüsnü Özel de çarşamba günü rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen özel bir gün sonra rahatsızlandı ve bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 217 askerin hastanelerdeki tedavisi devam ediyor, 30 asker ise müşahade altında...

Virüs şüphesi

Sağlık Bakanlığı'nın gönderdiği 20 kişilik özel sağlık heyeti hem kışla mutfağından hem de askerlerden alınan numuneler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Otopsiden çıkan ilk sonuçlar ve uzmanların değerlendirmeleri bahar aylarında ortaya çıkan, beyaz veya kırmızı ette bulunan bir virüse işaret ediyor. Kesin netice ise incelemeler bittikten sonra alınacak. Olayla ilgili Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Polis bu soruşturma kapsamında askerlerin tanık sıfatıyla ifadesini alıyor. Tugay Komutanlığı da idari soruşturma yaparak ihmal olup olmadığını varsa sorumluların kimler olduğunu araştırıyor.