Meral Hanım bile inanamadı! Akşener'e “Hoca” darbesi

Meral Hanım bile inanamadı! Akşener'e “Hoca” darbesi

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hiç beklemediği yerden büyük darbe yedi.

İyi Parti Kurucu üyesi ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu’nu milletvekili adayı göstermeyen Meral Akşener, hasar tespiti yaptırdı. Yapılan anketlerde Yusuf Halaçoğlu’nun aday gösterilmemesinin hem partiye hem de Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e yüzde 1 ila 1.5 arasında oy kaybına neden olduğu ölçüldü.

BÜYÜK OY KAYBI

Edinilen bilgilere göre, Meral Akşener’in Yusuf Halaçoğlu’nu gözden çıkarması pahalıya patladı. Yusuf Halaçoğlu’nun aday gösterilmemesi üzerine başta Kayseri olmak üzere bazı teşkilatlar istifa etme noktasına gelirlerken, Meral Akşener de tepkileri ölçmek için anket yaptırdı. Yapılan ankette daha önce yüzde 9-11 bandında ölçülen İyi Parti oylarının yüzde 7.6 ila yüzde 9.3’e kadar gerilediği gözlendi.

1-123.jpg

Öte yandan aynı durumun Cumhurbaşkanı adayı Meral Akeşen’in oylarına da olumsuz yansıdığı kadar görüldü. Önceki anketlerde yüzde 14-15 aralığında ölçülen oy arının yüzde 11-13 aralığına kadar düştüğü anlaşıldı. Bu durum Meral Akşener’in konuşmacı olarak katıldığı mitinglere de yansıdı. Kayseri mitinginde Meral Akşener, boş alana konuşmak zorunda kaldı.

YENİ ANKET YAPTIRIYOR

Bu arada gerek partisinin gerekse de kendisinin oy oranında büyük düşme olması Meral Akeşer’i rahatsız etti. Anketlerdeki oy kaybına inanmak istemeyen Meral Akşener, yeni bir anket yapılması talimatını verdi. Meral Akşener’in liste dışı bıraktığı Yusuf Halaçoğlu ise gösterdiği ilk tepkinin ardından sessizliğini korurken, 24 Haziran’dan sonra tavrını netleştireceği ifade edildi. Yusuf Halaçoğlu listeye konulmamasına rağmen daha önce Almanya’da İyi Parti tarafından organize edilen bir toplantıya konuşmacı olarak katılmak üzere bu ülkeye gitti.

AVAZTURK