MHP Ankara 2. Bölgede beşikten Ülkücü aday Tarkan Toper

MHP Ankara 2. Bölgede beşikten Ülkücü aday Tarkan Toper

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 2. Bölge Milletvekili listesinde bir isim dikkat çekti. Ülkücü kimliği ile öne çıkan ve Türk Hukuk Enstitüsü Başkanı da olan Avukat Tarkan Toper MHP Ankara İkinci Bölge 4. Sıradan listeye girdi.

24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine Cumhur İttifakı içerisinde giren Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 2. Bölge Milletvekili aday listesinde önemli bir isime yer verdi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan aynı zamanda Türk Hukuk Enstitüsü Başkanlığı görevini yapan ve yargı camiasında Ülkücü Milliyetçi kimliği ile öne çıkan Tarkan Toper Milliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara 2. Bölge Milletvekili listesine 4. Sıradan girdi. Tarkan Toper, adeta beşikten Ülkücü biri olarak biliniyor. Ortaokul yıllarında tanıştığı Ülkü Ocaklarında, Üniversite reisliği, Atatürk Öğrenci Yurdu reisliği ve Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanlığı gibi görevlerle Ülkücü camianın her kademesinde kendini kanıtlamış biri. Toper’in başkanlığını yaptığı Türk Hukuk Enstitüsü de Ülkücü Milliyetçi kimliği ile öne çıkan binlerce avukat ve yargı mensubunu bünyesinde barındıran bir sivil toplum örgütü olarak biliniyor.

Öte yandan Tarkan Toper’in 4. Sıradan aday adayı gösterildiği Ankara 2. Bölgenin seçmen profili de Milliyetçi muhafazakar kimlikle öne çıkıyor. Bu bölgede başta Pursaklar ve Keçiören olmak üzere birçok merkezde daha önce AK Parti’ye giden Milliyetçi Ülkücü oyların, Cumhur İttifakının da getirdiği atmosferle Cumhurbaşkanlığında ittifakın adayı ve mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Milletvekilliğinde ise Milliyetçi Hareket Partisine gitmesi bekleniyor.

AVAZTURK