Milli Savunma Üniversitesi KPSS’li ve KPSS puansız personel alımı yapacak!

Milli Savunma Üniversitesi KPSS’li ve KPSS puansız personel alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı, sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Adaylarda aranan genel şartlar açıklandı. KPSS’li ve KPSS puansız sözleşmeli personel alımı yapılacak. Peki, hangi alanlarda alım yapılacak? Son başvuru tarihi ne zaman?

Milli Savunma Bakanlığı, Milli Savunma Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı alanlarda sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Personel alımları ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. Ağ Uzmanı, Yazılım Geliştirme Uzmanı başta olmak üzere farklı alanlarda alım yapılacak. İşte ilan ile ilgili detaylı bilgiler…

Personel alımı kontenjan bilgisi

  • 1 Örün (WEB) Portal Uzmanı,

  • 1 Ağ Uzmanı -1,

  • 1 Sunucu İşletme Uzmanı,

  • 1 İş Geliştirme Analisti,

  • 1 Ağ Uzmanı -2,

  • 1 Son Kullanıcı Güvenlik Sistemleri Uzmanı,

  • 1 Sunucu Sistemleri Uzmanı,

  • 1 Yazılım Geliştirme Uzmanı (Net)

Adaylarda hangi şartlar aranıyor?

Milli Savunma Üniversitesi sözleşmeli Bilişim Personeli alımında adaylarda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartlar aranıyor. Adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Kamu haklarından mahrum olmaması gerekir. Bunun yanı sıra, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak ve herhangi bir suç hükümlülüğünün olmaması gerekmektedir.

Adayların en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin; Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Adayların 2021 ya da 2022 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarından P3 puan türünden puan almış olmaları gerekir. Puanı olmayan adayların KPSSP3 puanı 70 olarak değerlendirilecek.

Başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere yapılacak olan sözleşmeli personel alımı başvuruları 27 Mart 2023 tarihinde başladı. Adayların başvuru iş ve işlemlerini en geç 9 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir. Adayların başvuru işlemlerini sadece online olarak elektronik ortamda yapmaları gerekir. Adaylar MSB PERTEM üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ