Milyonlarca öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Formasyon kapıyı çaldı! Öğretmenlik kapısı aralandı

Milyonlarca öğrenciye Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Formasyon kapıyı çaldı! Öğretmenlik kapısı aralandı

Yapılan açıklamaların ardından formasyon sözü tutulurken üniversitelerde formasyon almak isteyen öğrenciler tarafından başvuru yoğunluğu başladı.

Milyonlarca öğrenciye geçtiğimiz aylarda formasyon verileceği ile ilgili müjdeli haberi veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasının ardından formasyon müjdesi öğrencilerin kapısını çaldı. Geçtiğimiz aylarda Haliliye ilçesindeki İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Gençlik Buluşmaları" programına katılan ve öğrencilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda milyonlarca öğrenciyi heyecanlandıran formasyon ile ilgili "Bu hafta içinde YÖK Başkanımızla da konuyu görüştük. Biliyorsunuz, üniversiteyi bitirdikten sonra bir veya iki yıl formasyon eğitimi veriliyordu. Kendilerine Sayın Başkan, artık bunu kaldırıyorsun dedik, kaldıracaksın, 3 ve 4. sınıfta formasyonu verelim ve üniversiteyi bitirirken böylece formasyon eğitimini de almış olsun dedik ve mutabık kaldık." demişti.

ÜNİVERSİTELERE FORMASYON GELDİ!

Yapılan açıklamaların ardından formasyon sözü tutulurken üniversitelerde formasyon almak isteyen öğrenciler tarafından başvuru yoğunluğu başladı. Formasyon almak isteyen öğrenciler gerekli başvuruları tamamlamaya hazırlanırken her üniversitenin internet sitesi üzerinden formasyon duyurusu yapıldı. Pek çok kişi formasyon nedir, ne işe yarar? sorusunu arama motorları üzerinden araştırmaya devam ederken formasyon ile öğretmenliğin kapısı da aralanmış oldu.

Geçtiğimiz aylardan katılmış olduğu etkinlikle formasyon ile ilgili duyurusunu yapan ve müjdeyi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversiteli gençlere verilen formasyonla ilgili açıklamasını yapmış ve bu müjdeli haberi vermekten mutluluk duyduğunu belirterek "Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin, dünyaya, ülkemize, bize, kendi hayatlarına bakışlarındaki derin vukufiyeti görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum." demişti.

ÖĞRETMENLİK HEYECANI BAŞLADI!

Pek çok üniversite resmi internet sitesi üzerinden formasyonla ilgili başvuru belgelerini yayınlamaya devam ederken milyonlarca üniversite öğrencisini formasyon heyecanı sardı. Üniversiteden mezun olduktan sonra bir B seçeneği olmasını isteyen öğrencilere formasyon müjdesi verildi. Üniversite öğrencilerinin 'öğretmenlik' bölümünden mezun olmasa da eğitim verebilmelerini ve öğretmen olabilmelerini sağlayan formasyon için başvurular başladı.

Formasyon başvurusunda bulunan öğrenciler üniversitelerde gerekli eğitimlerini tamamladıktan sonra bu belge ile okullarda öğretmenlik yapabilecek. Gündemi yakından takip etmek ve gelişmelerden anında haberdar olmak için avazturk.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.