MİT'in paketlediği FETÖ kasasının cezası belli oldu

MİT'in paketlediği FETÖ kasasının cezası belli oldu

MİT tarafından Sudan’da düzenlenen ötesi operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirilen ve FETÖ'nün kasası olarak bilinen iş adamı Memduh Ç'nin de aralarında bulunduğu sanıklara 2 yıl 1 ay ila 10 yıl 7 ay 15 arasında değişen hapis cezası kesildi.

İHA'da yer alan habere göre Çorum'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında 21 sanığın yargılandığı FETÖ çatı davasında karar açıklandı.

FETÖ'NÜN PARA KASASI OLARAK BİLİNİYOR

Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu ve tutuksuz yargılanan sanıklar hazır bulunurken, FETÖ'nün para kasası olarak bilinen Memduh Ç., duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS yoluyla katıldı. Duruşmada Memduh Ç, pişman olduğunu belirtirken, diğer sanıklar da suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi.

CEZALAR BELLİ OLDU

Mahkeme heyeti "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan G.Ş., A.O.B., A.A., M.H. E.A., R.K., O.P., Ö.E., M.Ç., Ş.Ç., H.B., S.B., M.A. Ü.E., E.E., T.M. isimli sanıklara 2 yıl 1 ay ila 10 yıl 7 ay 15 arasında değişen hapis cezası verirken N.K., O.B., M.A. ve B.K. adlı sanıkların ise beraatına karar verdi.