Muğla'daki kazada ölenlerin hepsi aynı mahalleden

Muğla'daki kazada ölenlerin hepsi aynı mahalleden

İzmir Buca'dan yola çıkan ve Anneler Günü için özel bir organizasyonla Marmaris'e giden midibüsün kaza yapmasının ardından Buca'da büyük endişe yaşanıyor. Çoğunluğu aynı mahalleden olan midibüstekilere ulaşamayan vatandaşlar için Buca Kaymakamlığında kriz

Muğla'da uçuruma yuvarlanan yolcu midibüste İzmir'in Buca  ilçesinde Anneler Günü kapsamında organize edilen gezi kapsamında Marmaris'e  giden kadın ve çocukların bulunduğu belirtildi.  Muğla-Antalya kara yolu Sakargeçidi mevkisindeki kazada uçuruma  yuvarlanan  midibüsün hareket ettiği Buca ilçesi Yaylacık  Mahallesi'ndeki Yaylacık Selanik Türkleri ve Buca Yaylacıklılar eğitim Kültür  Dayanışma Derneği önünde hareketlilik yaşanıyor. Kazada hayatını kaybedenlerin ismini öğrenmek için dernek binasına gelen vatandaşlar, büyük üzüntü yaşıyor. Alınan bilgiye göre, Yaylacık ve Gaziler mahallelerinden kadınların  her yıl kendi aralarında organize ettiği geziler kapsamında bu yıl Marmaris'e tur  düzenlendi. Anneler Günü kapsamında düzenlenen gezide kadın ve çocukların  bulunduğu 2 midibüs, dernek önünden Sabah saatlerinde hareket etti. Buca Kaymakamlığında oluşturulan kriz masasında vatandaşlara kazayla  ilgili bilgilendirme yapılıyor. Öte yandan Muğla'ya gitmek üzere de kaymakamlık  önünden bir otobüsün hareket edileceği belirtildi.

 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,   açıklamada, Muğla'dan gelen haberlerin çok kötü olduğunu, çok üzgün olduklarını  dile getirdi. Yaylacık Mahallesi'nde daha önce de turlar düzenleyen bir kadının  girişimiyle bir araya gelen kadınların 2 midibüsle yola çıktığını anlatan  Piriştina, "Vatandaşlar endişe içinde yakınlarından haber almaya çalışıyor. Bizler de yardımcı olmaya çalışıyoruz. Otobüste kimler vardı, öğrenme çabası  içindeyiz. Başımız sağ olsun" dedi. Öte yandan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız da Yaylacık'taki derneğe  giderek burada toplanan vatandaşlara başsağlığı dileklerini iletti. Muğla-Antalya karayolu Sakargeçidi mevkisinde midibüsün uçuruma  yuvarlanması sonucu 23 kişi ölmüş, 11 kişi yaralanmıştı.